Slováci v KHL

Hudáček vychytal okrúhle víťazstvo s viac ako 40 zákrokmi! + video

Autor: Marián Masaryk  /   05. novembra 2018

Slovenský brankár Július Hudáček má za sebou ďalšie úspešné derby. V pondelok doviedol Spartak Moskva k výhre 2:1 nad mestským rivalom Dynamo. Z triumfu sa tešil aj jeho krajan Marek Hrivík, ktorý však nebodoval.

Hudáček zastavil 41 zo 42 striel, čo je jeho druhý najlepší výkon v sezóne. Pri jeho štvrtom štarte po sebe zaznamenal jubilejný 10. triumf v ročníku a vyrovnal si bilanciu v drese Spartaka na 10-10. Ako jediný z hráčov Dynama ho prekonal Igor Makarov, ktorý v 45. minúte vyrovnával stav duelu na 1:1 v presilovej hre.

O druhej výhre Spartaka v rade rozhodol v 51. minúte Kaspars Daugavinš taktiež v presilovke. Ivana Bočarova pokoril iba z 19 striel hostí ako prvý Robin Hanzl. Hudáček vyhral aj druhý súboj proti Dynamu v sezóne, keďže 22. októbra prispel 28 zákrokmi k domácemu víťazstvu 4:2.

Hrivík opäť dominoval na vhadzovaniach

Dvadsaťsedemročný center nebodoval v druhom zápase po sebe, ale bol platným hráčom Viťazu pri domácej výhre 4:3 nad Jaroslavľou. Bol druhým najvyťažovanejším útočníkom a celkovo tretím hráčom v tíme s časom na ľade 20 minút a 21 sekúnd. Zaznamenal dve strely, bodyček a vyhral 10 z 18 vhadzovaní. Nikto ich v dueli neabsolvoval viac.

Rodákovi z Čadce tak zostáva na konte 12 bodov za šesť gólov a šesť asistencií po 17 zápasoch sezóny. Stále je druhým najlepším strelcom a tretím najproduktívnejším hráčom tímu z Podoľska.