Článok

Minsk vyhodil hlavného trénera i celý jeho zbor

Marián Masaryk | 10.11.2018
Tím Dinamo Minsk v piatok informoval, že prepustil z funkcie hlavného trénera Gordieho Dwyera aj so všetkými jeho asistentmi. Nový trénerský zbor zatiaľ nevymenoval.

Okrem Dwyera sa porúčali z klubu v hlavnom meste Bieloruska aj jeho asistenti na lavičke Sergej Stas a Konstantin Kolcov. O prácu však prišli aj tréner brankárov Andrej Kudin, kondičný tréner Gennady Lyang a Jurij Kuzmenkov. Všetci údajne opustil tím po vzájomnej dohode.

„Tím potrebuje radikálne zmeny, a preto sme spoločne s trénermi diskutovali o situácii a dospeli sme k jednomyseľnému záveru, že ukončenie spolupráce so súčasným personálom by malo nášmu tímu dať pozitívny impulz. V takmer všetkých oblastiach hry potrebujeme radikálne zlepšenie. V takýchto okamihoch sú tvrdé rozhodnutia ospravedlniteľné a je to jediný spôsob, ako môžeme niečo zmeniť. Nástupcovia Gordieho Dwyera a jeho asistentov budú čoskoro vyhlásení. Nový trénerský zbor začne pracovať s cieľom pripraviť tím na zápas proti Čeľabinsku,“ povedal generálny riaditeľ Dinama Dmitrij Baskov pre klubový web.

Minsk čaká duel s Traktorom už pondelok, keď sa v KHL skončí reprezentačná prestávka. Po 25 zápasoch sezóny je s bilanciou 6-19 a so 16 bodmi na poslednom mieste v Západnej konferencii. Po dlhej sérii 11 prehier vyhral dva z posledných troch zápasov, naposledy v utorok v Soči (2:1).

Štyridsaťročný Dwyer prišiel na lavičku Minska pred začiatkom minulej sezóny. Predtým viedol v KHL dva roky Záhreb a neskôr tím Ambri-Piotta vo švajčiarskej NLA. Trénerskú kariéru začal v rodnej Kanade v juniorských súťažiach. Bol tiež asistentom trénera v národnom tíme na Spenglerovom pohári 2017.

Zdieľať na Facebooku
Neprehliadnite
Aktuálne zápasy
⇓   19.04.2019   ⇓

01.01.1970

01.09.2018
Gagarinov pohár 2019
CSKA Moskva
Avangard Omsk
4
0
PLAY-OFF
Západ
Východ
3. kolo
CSKA
Petrohrad
4
3
Omsk
Ufa
4
2
2. kolo
CSKA
D. Moskva
4
1
Jekaterinburg
Ufa
1
4
Petrohrad
Jaroslavľ
4
1
Astana
Omsk
1
4
1. kolo
CSKA
Víťaz
4
0
Jekaterinburg
Čeľabinsk
4
0
Petrohrad
Spartak
4
2
Astana
N. Novgorod
4
3
Jaroslavľ
Soči
4
2
Magnitogorsk
Ufa
2
4
Jokerit
D. Moskva
2
4
Omsk
Kazaň
4
0
Najnovšie články

© 2010 - 2019 SlovakKHL.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje

TOPlist