Článok

Slovan neuspel ani v odvete s Viťazom. Opäť prišiel o dvojgólový náskok + video

Marián Masaryk | 30.11.2018
Slovan Bratislava sa nepoučil. Po týždni sa opäť stretol s ruským Viťazom, v ktorého drese nastúpil aj slovenský útočník Marek Hrivík. Tešil sa z výhry 3:2 po predĺžení, pričom rovnako ako v predošlom súboji, aj v piatok jeho tím zmazal stratu 0:2.

Viťaz Moskovská oblasť – SLOVAN BRATISLAVA 3:2 PP (0:1, 0:1, 2:0, 1:0)

Góly: 42. Makejev, 50. Siomin (Aaltonen, Stasenko), 65. Siomin (Aaltonen, Ortio)(PP) – 10. Červený (Meszároš), 29. Červený (Řepík, Gelinas)
Strely: 30-28 (6-10, 12-10, 8-7, 4-1), Trestné minúty: 0-8 (0-2, 0-2, 0-2, 0-2)
Brankári: Ortio – Štěpánek

Vývoj stretnutia bol podobný ako presne pred týždňom v Bratislave. Slovan si v prvých dvoch tretinách vybudoval náskok 2:0, tentoraz zásluhou dvoch presných zásahov Rudolfa Červeného. V tretej tretine však Viťaz zmazal stratu, keď skórovali Alexej Makejev a Alex Siomin. Pomer striel bol takmer vyrovnaný, no domáci nevyužili ani jednu z troch presiloviek. Nemali však ani jedného vylúčeného hráča. Podmoskovský tím nezavŕšil obrat, a tak sa muselo predlžovať. V ňom sa predsa len tešil Viťaz, keď v poslednej minúte zužitkoval v poradí štvrtú presilovku v zápase druhým gólom v zápase Siomin. Rozhodol tak o výhre 3:2, ktorou tím z Podoľska ukončil sériu dvoch prehier. Slovan síce bodoval prvýkrát po piatich dueloch, ale prehral šiesty v sérii.

Joni Ortio prispel k triumfu 26 zákrokmi a asistenciou pri víťaznom góle. Jakub Štěpánek čelil 30 strelám, pričom štyri boli z hokejky Hrivíka. Odohral 20 minút a 6 sekúnd aj s jedným blokom a 11 vyhranými vhadzovaniami zo 16 (68,75 %). V tabuľke Západnej konferencie deviaty Viťaz si zvýšil náskok pred desiatym Slovanom na sedem bodov, pričom má zápas k dobru.

Tretí súboj na výjazde odohrá Slovan v nedeľu na ľade Jokeritu Helsinki.

Zostava Viťazu: Ortio (Samonov) – Jepišin, Golovkov, Katičev, Kožemjakin, Stasenko, Romanov, Jevsejenkov, Mozík – Švec-Rogovoj, Kokarev, Hrivík – Stoľarov, Sjomin, Aaltonen – Vyglazov, Rendulić, Potěchin – Nikulin, Makejev, Mojsejev

Zostava Slovana: Štěpánek (Čiliak) – Sersen, Jánošík, Klok, Grman, Gelinas, Bačik, Meszároš, Baranov – Řepík, Sukeľ, Červený – Taffe, Jeglič, Lunter – Liška, Rau, Bailey – Sloboda, Chipchura, Lamper