Článok

Slovan ukončil výjazd prehrou na nulu v Helsinkách + video

Marián Masaryk | 02.12.2018
Slovan Bratislava nezvládol ani posledný zápas aktuálneho výjazdu na ľade Jokeritu Helsinki. Fínskemu tímu podľahol 0:3 a zaznamenal už siedmu prehru v sérii.

Jokerit Helsinki – SLOVAN BRATISLAVA 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 13. Manninen (Ikonen, Stollery), 33. Manninen (O'Neill, Joensuu)(PP), 58. Grant (EN)
Strely: 37-22 (12-8, 16-8, 9-6), Trestné minúty: 4-10 (0-2, 0-6, 4-4), Brankári: Zapolsk - Čiliak

Jokerit strelil v každej tretine po jednom góle a zdolal Slovan na domácom ľade 3:0, aby mu uštedril siedmu prehru po sebe. Zariadil ju dvojgólový strelec Sakari Manninen. Pri otváracom góle z 13. minúty mu pomohol neistý Marek Čiliak, druhý pridal v presilovej hre. Bodku za zápasom dal strelou do prázdnej brány Alex Grant dve minúty pred koncom. Ryan Zapolski vychytal svoje druhé čisté konto v ročníku a 13. v KHL s 22 zákrokmi, no v 51. minúte ho zachránila tyčka po strele Jegliča. Bola to najväčšia šanca Slovana v dueli. Čiliak ho opustil s 35 zákrokmi.

Po prestávke začne Slovan trojzápasovú domácu sériu stredajším súbojom s Ufou. O tri dni neskôr privíta Kazaň a 12. decembra Rigu.

Zostava Jokeritu: Zapolski (Kalninš) – Lööv, Kivistö, Grant, Stollery, Jensen, Lauridsen – O'Neill (A), Norman, Joensuu (A) – Manninen , Vesalainen, Jormakka – Platt, Warn, Moses – Niemi, Pihlstrom, Mäki (C) – Ikonen

Zostava Slovana: Čiliak (Štěpánek) – Sersen (C), Gélinas, Grman, Klok, Jánošík, Meszároš (A), Bačík, Švarný – Řepík, Sukeľ, Červený – Liška, Taffe, Lunter – Rau, Jeglič, Chipchura – Hrnka, Baranov, Sloboda