Článok

Dvaja hráči Dynama a rekordér v počte zápasov KHL hviezdami týždňa

Marián Masaryk | 04.12.2018
Špeciálna komisia KHL zverejnila v pondelok mená štyroch najlepších hráčov 12. týždňa sezóny. Dvaja z nich si obliekajú dres moskovského Dynama, jednému patrí historický rekord v počte odohraných zápasov.

Najlepší útočník: Vadim Šipačov (Dynamo Moskva)

Šipačov nazbieral šesť bodov za dva góly a štyri asistencie v troch zápasoch. Mal prsty v šiestich z ôsmich góloch tímu a dostal sa tretie miesto v ligovej produktivite. Zaznamenal aj tri plusové body, osem striel na bránu, rozdal tri bodyčeky a vybojoval svojmu tímu dve presilovky.

Najlepší brankár: Alexander Jerjomenko (Dynamo Moskva)

Jerjomenko vychytal dve čisté kontá po sebe na domácom ľade proti Jokeritu (2:0) a Slovanu (3:0). Jeho séria bez inkasovaného gólu trvá 119 minút a 57 sekúnd.

Najlepší obranca: Jevgenij Birjukov (Magnitogorsk)

Birjukov si pripísal gól a dve asistencie v troch víťazných zápasoch. Všetky body získal pri výhre v Ufe. Taktiež rozdal päť bodyčekov a raz vystrelil na súperových brankárov. Proti Omsku ako prvý hráč v histórii dosiahol métu 700 odohraných zápasov v KHL.

Najlepší nováčik: Maxim Afanasiev (Jaroslavľ)

Dvadsaťročný obranca strelil gól a pridal asistenciu v dvoch zápasoch. Oba body zaznamenal v dueli proti Nižnekamsku, ktorý bol jeho prvý viacbodový v KHL. V priemere odohral vyše 16 minút, pričom nazbieral aj tri plusové body, štyri strely a dva bloky.