Marián Masaryk | 07.02.2019
Špeciálna komisia KHL vyhlásila vo štvrtok mená štyroch najlepších hráčov uplynulého týždňa, 21. v tejto sezóne. Až dvaja z nich si obliekajú dres tímu Admiral Vladivostok.

HVIEZDY TÝŽDŇA:

Najlepší útočník: Andre Petersson (Astana)
Petersson nastrieľal päť gólov a pridal asistenciu v štyroch zápasoch, z ktorých dva Barys vyhral. Švéd skóroval dvakrát v dueloch proti Jokeritu (8:2) aj Ufe (3:2 PP), teda pri oboch triumfoch. Oba zároveň rozhodol a vyrovnal si kariérne maximum s 22 gólmi v sezóne. Pripísal si aj štyri plusové body.

Najlepší brankár: Anton Krasotkin (Vladivostok)
Krasotkin vyhral tri z piatich štartov a vychytal svoje prvé dve čisté kontá v KHL. Jeho úspešnosť zákrokov bola 95,77 % a priemerne inkasoval 1,62 gólu na zápas. Vynuloval Dynamo Moskva (3:0) a Viťaz (4:0). Admiral aktuálne ťahá sériu štyroch výhier, najdlhšiu v jeho histórii.

Najlepší obranca: Sami Lepistö (Jokerit)
Fínsky zadák strelil gól a na štyri prihral v štyroch dueloch, z ktorých Helsinky tri vyhrali. Jeho jediný presný zásah bol víťazný – v predĺžení zápasu proti Novosibirsku (4:3). Zaznamenal aj tri plusové body a štyri bloky.

Najlepší nováčik: Gleb Zajcev (Vladivostok)
Devätnásťročný útočník pomohol ku štyrom výhram v piatich zápasoch gólom a tromi asistenciami. Získal aj dva plusové body, päť striel na bránu a vybojoval pre tím jednu presilovku. Priemerne odohral 10 minút a 39 sekúnd na zápas.

Zdieľať na Facebooku
Neprehliadnite
Aktuálne zápasy
⇓   19.04.2019   ⇓
18:30 Omsk - CSKA
2:3 pp (2:0, 0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 13. Šumakov (Šilin), 18. Franson (Jemelin, Beck) – 24. Kaprizov (Svetlakov), 58. Okulov (Al. Popov), 78. Mamin (Dahlbeck, M. Robinson)