Slovan otočil a vyhral posledný domáci zápas sezóny! + video

Autor: Marián Masaryk  /   13. februára 2019

Slovan Bratislava má za sebou posledný domáci zápas tejto sezóny KHL. Privítal v ?om Minsk, ktorý zdolal 3:2 a ukončil sériu troch prehier vo vzájomných súbojoch. Prehrával pritom už 0:2.

SLOVAN BRATISLAVA – Dynamo Minsk 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

Góly: 16. Červený (Sersen, Taffe), 24. M. Sloboda (Sukel', Grman), 47. Taffe (Jánošík, Sersen) – 8. Pulkkinen (Wiercioch), 13. Parfejevec (Drozdov)
Strely: 30-30 (8-10, 12-14, 10-6), Trestné minúty: 13-21 (4-2, 5-17, 4-2), Brankári: Štěpánek – Enroth

Slovan nemal najlepší vstup do zápasu a už po 12 minútach prehrával 0:2. V ôsmej minúte prekonal Jakuba Štěpánka Teemu Pulkkinen a o necelých päť minút pridal druhý gól Minska Maxim Parfejevec. Slovan však v 16. minúte využil hneď prvú presilovku zásluhou Rudolfa Červeného. V úvode druhej tretiny vyrovnal stav na 2:2 Marek Sloboda a duel sa začal odznova. O kultúrnu vložku sa v 27. minúte postarali Lukáš Klok a Jonathom Blum, ktorí zhodili rukavice. V úvode tretej tretiny Slovan ubránil oslabenie a potom udrel tretíkrát. Do vedenia 3:2 ho poslal Jeff Taffe, ktorý prekonal Jhonasa Enrotha z dorážky a rozhodol o výhre domácich 3:2. Obaja brankári čelili 30 strelám. Kým Minsk prehral tretí zápas v sérii, Slovan vyhral tretí z posledných štyroch.

V piatok začne Slovan záverečný štvorzápasový výjazd na ľade CSKA Moskva.

Zostava Slovana: Štěpánek (Vojvoda) – Sersen, Jánošík, Klok, Grman, Bačík, Švarný, Boldižár – Jeglič, Sukeľ, Liška – Červený, Taffe, Chipchura – Bailey, Buc, Sloboda – Baranov

Zostava Minska: Enroth (Karnauchov) – Chenkel, Lisovec, Wiercioch, Jevenko, Bokun, Blum, Znacharenko – Kogalev, Tereščenko, S. Kosticyn – Pulkkinen, Howden, Booth – Drozdov, Kovyršin, Parfejevec – Litvinov, Volkov, Kitarov