Ako povedal, tak urobil. Dietz poslal Astanu do druhého kola + video

Autor: Marián Masaryk  /   10. marca 2019

V nedeľu sa odohral posledný zápas prvého kola tohtoročného play-off KHL, z ktorého vzišiel ôsmy tím postupujúci do druhého kola. Je ním Astana, ktorej výhru 3:2 nad Nižným Novgorodom zariadil dvojgólový Darren Dietz.

Najproduktívnejší obranca základnej časti otvoril skóre duelu už po 54 sekundách hry. Jeho druhý gól z 52. minúty bol víťazný. Po druhej tretine v mixzóne dostal do pomykova ruskú novinárku, ktorej povedal svoje a odišiel. Na jeho úvodný gól zareagoval v 17. minúte Anton Volčenkov, ktorý strelil svoj tretí gól v siedmich zápasoch tohto play-off. Trikrát pritom skóroval v predošlých 118 dueloch KHL dokopy.

Dietz v prestávkovom rozhovore povedal: „Nechcem hovoriť o tom góle Torpeda. Máme 20 minút na to, aby sme vyhrali tento zápas. V stávke je celá séria aj naše životy. A my to zvládneme.“ Napokon svoje slovo dodržal a stal sa hrdinom kazašského klubu, ktorý si zahrá v druhom kole play-off KHL tretíkrát. Siedmy zápas série však vyhral po prvý raz na štvrtý pokus.

Druhýkrát poslal Barys do vedenia ďalší Kanaďan Matt Frattin v 33. minúte, ale o štyri minúty neskôr opäť vyrovnal stav Dmitrij Siomin. Henrik Karlsson prispel k výhre 26 zákrokmi, niekdajší brankár Slovana Bratislava Barry Brust urobil v bráne Nižného Novgorodu o sedem zákrokov viac.

Torpedo vyrovnalo stav série z 0-2 na 2-2 aj z 2-3 na 3-3, ale napokon ju prehralo 3-4. Nepodarilo sa mu prejsť tretíkrát v KHL v cez prvé kolo play-off. V zápasoch číslo sedem v prvom kole si zhoršilo bilanciu na 1-2.