CSKA pokazilo návrat Šesťorkinovi, skórovali obe najväčšie hviezdy + video

Autor: Marián Masaryk  /   30. marca 2019

Petrohrad bol aj v druhom zápase finále Západnej konferencie aktívnejší, aj keď nie až tak ako v prvom. Opäť mu to však nebolo nič platné. CSKA Moskva zvíťazilo doma 3:1 a v sérii vedie už 2-0.

Iľja Sorokin chytil 25 z 26 striel a doviedol CSKA k druhej domácej výhre v sérii, tentoraz 3:1. Prekonal ho iba Nikita Gusev, druhý najlepší strelec i druhý najproduktívnejší hráč play-off (7+8), ktorý znižoval stav na 1:2 v závere druhej tretiny v presilovke. Kirill Kaprizov otvoril skóre v 13. minúte pri početnej výhode, víťazný gól strelil v 37. minúte šikovnou tečou Greg Scott. Tretí gól CSKA pridal v 50. minúte Ivan Telegin po ukážkovej prihrávke Mamina. Igor Šesťorkin pri jeho prvom štarte od 2. marca (3. zápas 1. kola) čelil 19 strelám. Úradujúci vicemajster pocestuje do Petrohradu s vedením 2-0 na zápasy. Tretí duel sa odohrá v pondelok.

Góly zápasu:

Sorokin opäť chytal spoľahlivo a aj v druhom zápase inkasoval len raz. Predviedol aj niekoľko ďalších veľkých zákrokov, ten najväčší zrejme proti Alexejovi Byvalcevovi:

Kaprizov strelil svoj okrúhly 50. gól v 132. zápase v drese CSKA, tretí v tomto play-off. V základnej časti bol najlepším strelcom KHL s 30 gólmi.