Video

Útočník Omska vyrovnal Jágrov rekord z prvej sezóny KHL + video

Autor: Marián Masaryk  /   31. marca 2019

Po CSKA Moskva aj Avangard Omsk zvládol oba domáce zápasy konferenčného finále. V nedeľu zdolal Ufu 4:1 a ujal sa v sérii vedenia 2-0. Výrazne k tomu prispel Taylor Beck, ktorý vyrovnal klubový rekord českej legendy.

Kanadský útočník najskôr v 34. minúte asistoval pri otváracom presilovkovom góle Sergeja Širokova a v 47. minúte sám strelil víťazný gól na 2:1. Bodoval už v 10. zápase po sebe, čím vyrovnal klubový rekord Jaromíra Jágr z ročníka 2008/09. Beck bodoval okrem prvého v každom dueli tohto play-off a po 11 má na konte 18 bodov (4+14). Jágr ich v premiérovej sezóne KHL nazbieral počas série 19 (8+11).

Kirill Semionov a Alexej Jemelin (prázdna brána) tiež skórovali v trojgólovej tretej tretine Omska, kým Igor Bobkov čelil iba 17 strelám. Juha Metsola robil, čo mohol, ale jeho 37 zákrokov neodvrátilo druhú prehru v rade. Tretí zápas série sa odohrá v utorok v Ufe.