Petrohrad ukončil dlhú sériu prehier proti CSKA. Uspel v predĺžení + video

Autor: Marián Masaryk  /   01. apríla 2019

Aj v pondelkovom treťom zápase finále Západnej konferencie bol Petrohrad strelecky aktívnejší. Tentoraz mu to však už vyšlo a pred vlastnými fanúšikmi zdolal CSKA Moskva 2:1 po predĺžení.

Nikolaj Prochorkin ukončil duel v 13. minúte predĺženia po peknej individuálnej akcii a Petrohrad pretrhol šnúru deviatich prehier proti armádnemu rivalovi. Pred vypredaným hľadiskom s 12 568 divákmi v Ľadovom paláci si vybojoval prvý triumf v semifinále play-off a znížil stav série proti CSKA na 1-2.

Igor Šesťorkin potreboval urobiť iba 16 zákrokov, aj keď jeden z nich bol unikátny. Iľja Sorokin čelil 29 strelám, z ktorých ho prekonal aj Alexander Barabanov v 28. minúte. CSKA poslal do vedenia 1:0 v poslednej sekunde prvej tretiny Pavel Karnauchov. Štvrtý zápas série je na programe v stredu opäť v Petrohrade.

Góly zápasu:

Nail Jakupov mohol rozhodnúť o výhre Petrohradu už v 34. minúte, ale puk poslal za Sorokina korčuľou. Rozhodcovia po porade a prezretí záznamu gól neuznali: