Čajkovský si v derby zvýšil náskok na čele bodovania Slovákov

17. októbra 2019

V stredu sa v KHL odohrali štyri zápasy, vrátane moskovského derby. V ?om malo zastúpenie aj Slovensko.

Obranca Michal Čajkovský si pripísal asistenciu pri góle, ktorým Petersson otvoril skóre zápasu. Dynamo však nakoniec podľahlo CSKA 1:2. Bratislavský rodák odohral 16 minút a 11 sekúnd, počas ktorých si pripísal aj jeden mínusový bod.

Asistencia bola pre Čajkovského už 10. v tejto sezóne. Zvýšil si tak náskok na čele slovenského bodovania na dva body pred desaťbodovým Martinom Bakošom z Vladivostoku. Ten je spolu s Adamom Liškom z Čerepovca, najlepším slovenským strelcom. Liška ešte neasistoval a Dávid Bondra nebodoval.

V stredu si zachytal aj Július Hudáček, ktorý inkasoval dva góly z 26 striel pri prehre Spartaka 1:2 s Novosibirskom. Oba góly inkasoval v tretej tretine.

Výsledky - 16.10.2019:

D. Moskva - CSKA 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Góly: 13. A. Petersson (Šipačov, Čajkovský) – 23. Slepyšev (Naumenkov, Svetlakov), 46. Mamin (Tolčinskij, P. Karnauchov)

Soči - Magnitogorsk 3:4 PP (1:2, 1:1, 1:0, 0:1)
Góly: 16. R. Rosén (Strömwall, Collins), 21. A. Petrov (Dugin), 45. J. Alexandrov (Točickij) – 3. Korobkin (Ljubimov), 20. Dorofejev (Dronov, N. Kuljomin), 25. Kozun (Potechin), 63. Paršin (Ljubimov)

Spartak - Novosibirsk 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Góly: 23. Fjodorov – 42. Česalin (V. Komarov), 52. Šarov (Jokipakka)

Barys - Riga 3:4 PP (0:0, 1:2, 2:1, 0:1)
Góly: 32. Asetov (Ševčenko), 42. R. Starčenko (Pakarinen, Dietz), 55. Asetov (Šalapov, Metalnikov) – 26. Marenis (Batna, Gillies), 35. Darzinš (McMillan), 49. Ashton (Darzinš, McMillan), 64. Sotnieks (McMillan)