Článok

Bakoš pomohol k obratu, Liška ukončil sériu bez bodu gólom

Marián Masaryk | 02.11.2019
V sobotnom programe KHL sa predstavili dvaja slovenskí útočníci. Martin Bakoš prispel asistenciou k výhre nad tímom Júliusa Hudáčka, kým Adam Liška strelil jediný gól Čerepovca pri prehre.

Martin Bakoš si pripísal 10. asistenciu a 16. bod v sezóne, ktorým pomohol Vladivostoku zvíťaziť na ľade Spartaka Moskva 4:3. Po dvoch tretinách hostia prehrávali 2:3, ale napokon ukončili sériu štyroch prehier a moskovskému tímu prerušili šesťzápasovú víťaznú šnúru. Július Hudáček tentoraz v bráne Spartaka nestál.

Bakoš bol druhým najvyťaženejším hráčom Admiralu s časom na ľade 21 minút a 59 sekúnd, najviac zo všetkých útočníkov v dueli. Zaznamenal aj dve strely na bránu. V 50. minúte bol na začiatku presilovkovej akcie, ktorá sa skončila rozhodujúcim gólom.

Adam Liška bol jediným úspešným strelcom Čerepovca, ktorý prehral v Podoľsku 1:2. V 52. minúte upravil skóre presilovkovým gólom, jeho siedmym v ročníku. Odohral 17 minút a 28 sekúnd, čo bol tretí najvyšší čas na ľade z útočníkov tímu. Vyhral jedno z dvoch vhadzovaní a dvakrát vystrelil na bránu súpera.

Liška ukončil svoju štvorzápasovú sériu bez bodu a aj po 24 zápasoch stále čaká na prvú asistenciu v sezóne. Je však najlepším slovenským strelcom v KHL. Kým Viťaz pretrhol šnúru piatich prehier, Severstaľ nevyhral už v siedmom dueli po sebe.

Výsledky - 02.11.2019:

Jokerit - N. Novgorod 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 12. O'Neill (A. Grant, Lehtonen), 39. Lehtonen (O'Neill, Savinainen), 48. H. Ikonen (Pihlström, Anttila) – 18. Schroeder (Varnakov)

Nižnekamsk - Kazaň 4:2 (1:0, 3:0, 0:2)
Góly: 6. Černikov (Denis Kazionov, Z. Mitchell), 35. Chajrullin (Rjasenskij, Šiksatdarov), 36. Porjadin (Šarifjanov), 40. An. Sergejev (Šaripzjanov, Z. Mitchell) – 50. Frattin (O. Li, Pedan), 53. Zaripov (Jarullin, Pedan)

Petrohrad - Jaroslavľ 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 28. Kemppainen (S. Plotnikov, A. Belov) – 39. Kovalenko (Kajumov, Alexejev), 45. S. Da Costa (Kajumov, Lander)

Spartak - Vladivostok 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Góly: 2. Fjodorov (Zubov, Daugavinš), 35. Kotljarevskij (Arkalov, Kokarev), 36. Daugavinš (Rylov, Zubov) – 2. Glazačev (Ďjakov), 24. A. Osipov (Vicharev, Miščenko), 47. A. Strelcov, 50. Vicharev (Lalonde, Bakoš)

Víťaz - Čerepovec 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 20. Makejev (A. Sjomin, Byvalcev), 27. Makejev (V. Lajunen, A. Sjomin) – 52. Liška (Vovčenko, Chabarov)

Barys - CSKA 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 40. Kiselevič (P. Karnauchov), 53. Grigorenko (Slepyšev, Marčenko), 59. Kaprizov (M. Robinson, Dahlbeck)

Zdieľať na Facebooku
Neprehliadnite
Aktuálne zápasy
⇓   21.01.2020   ⇓
12:30 Kunlun - Amur
4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Góly: 15. Shinkaruk (Yip, T. Murphy), 31. Brulé (Yip, Shinkaruk), 36. Magee (Šustr), 41. Chelios (Shinkaruk, Yip) – 10. H. Zohorna (Rasskazov, Korjagin), 60. Turbin (Golubev, Rudenkov)
13:30 Novosibirsk - Čeľa.
5:2 (2:0, 1:2, 2:0)
Góly: 10. Loginov, 14. Puustinen (Jokipakka, Ruohomaa), 39. Šarov (Puustinen, Jokipakka), 56. Milovzorov (Šaškov, Ruohomaa), 59. Sajustov (Milovzorov, Demidov) – 22. Hyka (Calof), 37. Sedlák (Karpuchin, Hyka)
15:00 Ufa - Admiral
2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Góly: 29. Kugryšev, 37. Sošnikov (Hartikainen, Omark)
17:00 Nižnekamsk - Jekate.
1:2 sn (0:0, 1:1, 0:0, 0:0)
Góly: 22. White – 35. D. Bodrov (Belousov, A. Garejev), roz.SN: Dacjuk
17:00 Novgorod - Jaroslavľ
3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Góly: 12. Aljajev (Žafjarov, Varnakov), 42. Belevič (Bočarov), 51. Gončaruk (Počivalov) – 31. Tkačjov (Markov, Pääjärvi)
17:10 Minsk - Spartak
4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Góly: 6. Martynov (Spooner, Morrow), 31. Prince (Gragnani, Spooner), 37. Dadonov (Drozdov, Znacharenko), 42. Kitarov – 16. Zubov (I. Višnevskij, Fjodorov), 21. R. Hanzl (Fjodorov, Nikoncev), 53. Daugavinš (Fjodorov, Zubov)
17:30 CSKA - SKA Petr.
3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Góly: 39. Tolčinskij (Kaprizov), 42. Okulov (A. Marčenko, Šalunov), 43. Tolčinskij – 34. Podkolzin (A. Belov), 40. Karpov (Bengtsson, A. Belov)
17:30 D. Moskva - Kazaň
0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 18. Galijev (O. Li), 50. K. Petrov (Frattin, Azevedo)
17:30 Jokerit - Barys
1:5 (1:1, 0:1, 0:3)
Góly: 20. Joensuu – 4. Knight (Dietz, Videll), 26. Michajlis (Valk), 55. Šestakov (Valk, Blacker), 58. Videll, 60. Boyd (Akolzin)
17:30 Víťaz - Omsk
1:2 sn (0:1, 1:0, 0:0, 0:0)
Góly: 26. Jormakka (Byvalcev, Jo. Nättinen) – 20. Beck (McMillan, Vojnov), roz.SN: Beck
18:30 Riga - Soči
1:2 pp (0:1, 0:0, 1:0, 0:1)
Góly: 48. Protapovič (Ďaloga, M. Redlihs) – 10. Lugin (Kaletnik), 61. Rundblad (Altybarmakjan)