Článok

Padol nový historický rekord KHL aj ruskej ligy!

Marián Masaryk | 14.11.2019
Brankár Kazane Timur Biľjalov sa vo štvrtkovom zápase proti Čeľabinsku nezmazateľne zapísal do histórie ruského hokeja. Vytvoril totiž nové rekordy v dĺžke série nepriestrelnosti.

Dvadsaťštyriročný kazaňský rodák doviedol Ak Bars k výhre 4:1 nad Traktorom, aby sa stal novým rekordérom. Natiahol svoju sériu bez inkasovania na 316 minút a 9 sekúnd, čo je absolútny rekord nielen KHL, ale aj predošlej Ruskej superligy.

Dlhú sériu neporaziteľnosti ukončil Biľjalovovi český útočník Lukáš Sedlák, ktorý v druhej tretine strelil jediný gól hostí. Jeho krajan Jiří Trvaj ťahal predošlú najdlhšiu šnúru bez inkasovania v Rusku od roku 2004, keď chytal za Togliatti (305:56). Doterajší rekord KHL mal na konte Alexej Murygin (302:11).

Biľjalov má v jeho prvej plnej sezóne v KHL skvelú formu i štatistiky. Z 10 štartov vyhral 9 a jediná prehra prišla až po nájazdoch. Vychytal už šesť čistých kônt, vrátane štyroch po sebe v rámci rekordnej série. Naposledy inkasoval ešte 17. októbra v zápase proti Jokeritu. Odvtedy vynuloval Magnitku, Vladivostok, Čerepovec a Omsk.


Biľalov zasiahol v tomto ročníku do 13 zápasov Kazane. Je najlepším brankárom KHL s úspešnosťou zákrokov 96,6 % aj s priemerom 0,80 inkasovaného gólu. Najmä vďaka nemu je Ak Bars po 27 dueloch sezóny na čele súťaže o tri body pred CSKA Moskva s bilanciou 21-5-1 (43 bodov).

Pre samotného rekordéra sú však dôležitejšie tímové úspechy ako osobné: „Bez tímu by nebol žiaden rekord,“ povedal Biľjalov skromne v rozhovore pre klubový web.

Zaujímavosťou je, že všetky najdlhšie brankárske série v KHL i v Rusku ukončili českí útočníci. Trvajovu šnúru bez inkasovania pretrhol Pavel Patera, Muryginovu prerušil Roman Horák a Biľjalovovu Lukáš Sedlák.Zdieľať na Facebooku
Neprehliadnite
Najnovšie články

© 2010 - 2020 SlovakKHL.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje

TOPlist