Článok

Bakoš žiaril. Ku dvom gólom pridal dva úspešné nájazdy!

Marián Masaryk | 15.11.2019
Slovenský útočník Vladivostoka Martin Bakoš vstupoval do piatkového zápasu proti Jokeritu so šesťzápasovými streleckými suchotami. Ukončil ich dvoma gólmi, ku ktorým pridal dva úspešné nájazdy a zariadil domáci triumf 3:2 nad Helsinkami.


Dvadsaťdeväťročný krídelník dvakrát dohnal jednogólovú stratu Admiralu pri nerovnovážnom počte hráčov na ľade. Najskôr v 13. minúte vyrovnal stav duelu na 1:1 vo vlastnom oslabení a v 38. minúte strelil druhý vyrovnávajúci gól v presilovke. Na oba mu prihral Markus Ljungh.

Slovák žiaril aj v samostatných nájazdoch. V tretej sérii prvýkrát prekonal Anttiho Niemiho a vyrovnal stav na 1:1. V šiestej sérii za stavu 2:2 svoj druhý nájazd nepremenil, ale v ôsmej sérii opäť skóroval a rozhodol o triumfe 3:2.

Bakoš si rozšíril konto na 8 gólov a 19 bodov v 25 zápasoch sezóny. Bodoval v treťom stretnutí v rade a pripísal si prvý viacgólový výkon v ročníku. Je najproduktívnejším hráčom tímu aj Slovákom v KHL. O jeden gól predbehol Adama Lišku a je aj na čele slovenských strelcov.

Rodák zo Spišskej Novej Vsi odohral proti Jokeritu 22 minút a 5 sekúnd ako najvyťažovanejší útočník zápasu. Taktiež bol najaktívnejším strelcom duelu so siedmimi pokusmi. Zaznamenal aj plusový bod a jeden blok.

Admiral si najmä vďaka Bakošovi predĺžil víťaznú sériu na tri zápasy a udržal sa na postupovom ôsmom mieste vo Východnej konferencii. Na tretí pokus sa Bakošovi podarilo otvoriť si strelecký i bodový účet proti fínskemu klubu.


Výsledok:

Admiral Vladivostok – Jokerit Helsinki 3:2 SN (1:1, 1:1, 0:0, 0:0)
Góly: 13. Bakoš (Ljungh)(OS), 38. Bakoš (Ljungh)(PP), rozh. SN Bakoš – 10. Oksanen (Lehtonen, Pihlström), 26. Lepistö (Haapala)
Slovák v akcii: M. Bakoš (VLA) – 2+0, 2/3 SN, 7 s., 1 bl., 22:05, 0 TM

Zdieľať na Facebooku
Neprehliadnite
Najnovšie články

© 2010 - 2020 SlovakKHL.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje

TOPlist