Článok

Liška sa dostal medzi hráčov, ktorí v KHL najviac prekvapili

SlovakKHL.sk | 29.11.2019
Ruský športový portál Championat prišiel so zoznamom 11 hráčov KHL, od ktorých sa neočakávali významné úspechy, ale ktorí sú v tejto sezóne nečakane platní. Zaradil sa medzi nich aj slovenský útočník Adam Liška.

„Jeho Slovan opustil Kontinentálnu hokejovú ligu, ale Liška v nej chcel zostať. Niekoľko klubov o neho prejavilo záujem a nakoniec si vybral Severstaľ. Slovák bol v minulosti považovaný za nádej, ale len ťažko niekto tipoval, že sa tak rýchlo stane jedným z lídrov mladého mužstva Čerepovca a jeho najlepším strelcom,“ skonštatovala Jelena Kuznecovová.

Dvadsaťročný bratislavský rodák odohral v minulej sezóne za Slovan 52 stretnutí so ziskom štyroch gólov a šiestich asistencií. Po 32 zápasoch v drese Severstaľu má na konte osem gólov a dve asistencie. V jeho tíme sú len traja produktívnejší hráči a nikto nestrelil viac gólov.

Okrem Lišku sa medzi prekvapenia dostali aj Denis Vicharov z Vladivostoku, Iľja Karpuchin z Čeľabinska, Andrej Tichonov z Nižného Novgorodu, Vladislav Kara, Arťom Galimov, Timur Biliakov a Daniil Žuravľov z Kazane, Kiril Marčenko a Danila Galeňjuk z Petrohradu, Mikko Lehtonen z Jokeritu.

Zdieľať na Facebooku
Neprehliadnite
Najnovšie články

© 2010 - 2020 SlovakKHL.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje

TOPlist