Čajkovský si gólom natiahol bodovú sériu, Dynamo vyhralo drámu

29. novembra 2019

V štyroch piatkových zápasoch KHL sme videli v akcii aj jedného slovenského hráča. Obranca Michal Čajkovský si natiahol bodovú sériu a tešil sa aj z výhry

Bratislavský rodák po prvýkrát v tejto sezóne bodoval v piatom zápase po sebe, keď už v deviatej minúte otváral skóre zápasu na ľade Nižného Novgorodu po peknom prieniku. Moskovské Dynamo jeho zásluhou viedlo až do 59. minúty, v ktorej sa Iľjinovi podarilo vynútiť nadstavený čas. Predĺženie gól neprinieslo, a tak o tesnej výhre Dynama 2:1 rozhodol až nájazd Peterssona.

Čajkovský nakoniec odohral v stretnutí 16 minút a 51 sekúnd, pričom okrem gólu zaznamenal aj jeden strelecký pokus a štyri bloky. Počas svojej bodovej série nazbieral sedem bodov za tri góly a štyri asistencie.

Výsledky - 29.11.2019:

Jokerit - Novosibirsk 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Góly: 8. O'Neill – 9. Puustinen (J. Peltola, Ruohomaa), 28. N. Korotkov (Romancev), 46. Ruohomaa (Jokipakka), 59. Ruohomaa (J. Peltola)

Kaza? - Soči 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Góly: 52. Starkov (Šikin)

Jaroslavľ - Minsk 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Góly: 14. Denisenko (S. Da Costa, Savčenko), 18. Nakládal (Denisenko, Alexejev), 24. Kudrjavcev (Lander, Pääjärvi), 36. Pääjärvi (Rafikov, S. Da Costa), 43. M. Osipov (Polunin), 55. Kajumov (Kovalenko) – 3. Pavlovič (Kitarov, Jerjomenko), 27. Spooner (Pulkkinen, Enroth), 42. Pulkkinen (Spooner)

N. Novgorod - D. Moskva 1:2 SN (0:1, 0:0, 1:0, 0:0)
Góly: 59. D. Iljin (Minejev) – 9. Čajkovský (Alexejev), roz.SN: A. Petersson