Slováci v KHL

Hudáček vychytal nulu, Slováci nebodovali

17. decembra 2019

V utorok sa obnovil program KHL po reprezentačnej prestávke. V akcii boli aj štyria Slováci.

Najviac sa darilo brankárovi Júliusovi Hudáčkovi, ktorý vychytal svoju tretiu nulu v sezóne. K víťazstvu Spartaka 6:0 nad Podoľskom pomohol 20 zákrokmi.

Korčuliari nebodovali a ani sa netešili z víťazstiev. Michal Čajkovský, ktorý odohral 18 a pol minúty, si pripísal dve trestné minúty a tri strely pri prehre s Jokeritom 1:2 po predĺžení.

Po predĺžení prehral aj Čerepovec, ktorý podľahol Petrohradu pomerom 3:4. Adam Liška odohral 18 a pol minúty s dvoma strelami na bránu.

Ani gól nestrelil Vladivostok, ktorý prehral s Kunlunom 0:4. Martin Bakoš zaznamenal dva mínusové body a dve strely, pričom odohral 18 a štvrť minúty.

Výsledky - 17.12.2019:

Riga - CSKA 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly: 20. Ashton (A. Kulda, Marenis) – 8. Mamin (Kiselevič), 30. Šalunov (Tolčinskij, Svetlakov), 35. Mamin (Vey, Čmychov), 60. Mamin (Vey)

D. Moskva - Jokerit 1:2 PP (0:0, 0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 53. Igumnov (Brjukvin, Alexejev) – 60. Savinainen (Lehtonen), 62. Lööv (Norman)

Petrohrad - Čerepovec 4:3 PP (0:2, 0:1, 3:0, 1:0)
Góly: 42. Burdasov (Kuzmenko), 53. Tkačjov (Zub, Chafizullin), 58. Bengtsson (Tkačjov, Barabanov), 63. Karpov (Ketov, Ožiganov) – 6. Kudako (J. Jakovlev), 19. Kodola (Vovčenko, Geraskin), 31. M. Chabarov (Vovčenko, Kodola)

Spartak - Víťaz 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
Góly: 1. Ju?kov (Cyplakov, Kotljarevskij), 4. D. Višnevskij (Chochlačov), 20. Fjodorov (Daugavinš, Zubov), 23. R. Hanzl (Kulik, Gončarov), 25. Fjodorov (Rylov, Zubov), 51. Daugavinš (Zubov, Fjodorov)

Minsk - Jaroslavľ 2:3 PP (0:1, 0:1, 2:0, 0:1)
Góly: 54. A. Kosticyn (Gragnani, Spooner), 57. Kitarov (Jevenko, Znacharenko) – 13. Kudrjavcev (M. Osipov, Savčenko), 30. Kajumov (Alexejev, Kovalenko), 64. Markov (Kovalenko)

Jekaterinburg - Chabarovsk 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Góly: 3. Golyšev (Dacjuk), 10. Mozer (Holland, Mamkin), 34. Macek (Obidin)

Magnitogorsk - Nižnekamsk 4:3 SN (1:2, 2:1, 0:0, 0:0)
Góly: 10. A. Nestrašil (Rasmussen), 37. Paršin (Kozun, A. Nestrašil), 37. Matuškin (Rasmussen), roz.SN: Kozun – 5. Šaripzjanov (An. Sergejev, Černikov), 13. Chajrullin (P. Kulikov), 31. White (Barulin)

Ufa - Novosibirsk 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Góly: 30. Larsen (Sošnikov), 52. Kartajev (Baranov) – 17. Sajustov (Milovzorov), 21. Milovzorov (J. Peltola, K. Alexejev), 35. Milovzorov (Šarov, Loginov)

Kunlun - Vladivostok 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Góly: 9. Foo (Wong), 14. Palola (Lockhart, Wong), 25. Miller (T. Murphy, J. Smith), 31. Smith-Pelly (Kane, Bartley)