Hudáček zažiaril pri výhre nad silným Petrohradom

07. januára 2020

V utorok sa z víťazstiev v Kontinentálnej hokejovej lige tešili obaja Slováci, ktorí sa ukázali v akcii.

Najväčšou mierou sa o víťazstvo svojho tímu podieľal Július Hudáček, ktorý eliminoval až 38 striel pri výhre Spartaka 3:1 nad favorizovaným Petrohradom, ktorý dominoval druhej a tretej tretine. Moskovský klub zdolal SKA v treťom zápase v tomto ročníku.

Martin Bakoš odohral 19 a pol minúty so ziskom mínusového bodu a dvoch striel na bránu pri výhre Vladivostoku 2:1 nad Nižným Novgorodom. Moskovské Dynamo zase pomerom 4:2 porazila Chabarovsk, ale v zostave mu chýbal slovenský obranca Michal Čajkovský.

Výsledky - 07.01.2020:

Minsk - Kunlun 1:5 (0:0, 1:2, 0:3)
Góly: 31. Demkov (Gragnani, Spooner) – 27. Lockhart, 28. Yip, 50. Yip (Shinkaruk, Cracknell), 55. Shinkaruk (Werek), 56. Wong (Sproul, Miller)

Kaza? - Magnitogorsk 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 25. O. Li (Frattin, Fisenko), 41. Zaripov (Azevedo)

D. Moskva - Chabarovsk 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)
Góly: 4. Šipačov (A. Petersson, Jaškin), 10. Tarasov (Pulkkinen, J. Zajcev), 47. Hietanen (A. Petersson, Tarasov), 59. Pankratov (Alexejev, Ogurcov) – 23. Vl. Ušenin (Vj. Ušenin), 33. H. Zohorna (Golubev)

N. Novgorod - Vladivostok 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Góly: 34. Šenfeld (Ch. Genoway, Rattie) – 3. A. Strelcov (Lomako), 7. Konnov (Lalonde)

Soči - Čeľabinsk 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 39. Calof (Sedlák, Bailen), 60. Osnovin

Spartak - Petrohrad 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Góly: 10. Malychin (Hersley, D. Višnevskij), 20. Zubov (Karsums), 56. R. Hanzl (Cyplakov) – 17. Kuzmenko (M. Aaltonen)

Jekaterinburg - Novosibirsk 3:4 PP (2:2, 0:1, 1:0, 0:1)
Góly: 5. Dacjuk, 9. Dawes (Macek, Sexton), 48. Golyšev (Dawes, Alexej Vasilevskij) – 11. Milovzorov (Šarov, Loginov), 17. V. Komarov, 30. Puustinen (Šarov, Ruohomaa), 65. Šarov (Loginov, V. Komarov)