Bakoš opäť skóroval, Čajkovský asistoval

16. januára 2020

Štvrtok v KHL bol na zápasy bohatý. V akcii sme však videli len dvoch slovenských hokejistov. Dobrou správou je, že obaja bodovali. Zlou, že ich tímy prehrali.

Martin Bakoš strelil svoj 15. gól v sezóne, ktorý však bol len čestných úspechom Vladivostoku pri prehre 1:3 s Omskom, ktorá bola pre Admiral treťou z posledných štyroch zápasov. Slovenský útočník odohral 19 minút a pripísal si aj jeden mínusový bod a štyri strely.

Tretíkrát z ostatných štyroch duelov prehralo aj moskovské Dynamo, ktoré podľahlo Nižnému Novgorodu 4:6. Obranca Michal Čajkovský si pripísal jednu asistenciu, pričom odohral 16 minút. Zaznamenal aj dve strely na bránu.

Moskovský Spartak porazil Čerepovec 2:1 po predĺžení, ale Július Hudáček duel sledoval len zo striedačky.

Výsledky - 16.01.2020:

CSKA - Soči 6:1 (1:0, 0:0, 5:1)
Góly: 3. Tolčinskij (Al. Popov), 41. Slepyšev (Kaprizov), 48. Okulov (Šalunov), 50. Slepyšev (Kaprizov), 51. Nesterov (Slepyšev), 56. Okulov (M. Robinson) – 59. Altybarmakjan (Rundblad, Starkov)

Petrohrad - Jokerit 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Góly: 24. Tokranov (Glotov, Ketov), 26. Tkačjov (Lehterä), 38. Tkačjov (Gale?uk, Ožiganov), 58. Ketov (Kablukov, Tkačjov) – 44. Kontiola (Lööv)

Víťaz - Minsk 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Góly: 7. Varfolomejev (Jeřábek), 11. Laričev (P. Černov), 30. V. Lajunen (Byvalcev), 40. P. Černov (Q. Howden, Vorobej), 48. Mojsejev (Pylenkov) – 57. Dadonov (Greckij, Drozdov)

Čerepovec - Spartak 1:2 PP (0:0, 0:1, 1:0, 0:1)
Góly: 53. J. Jakovlev (Chochlov, Monachov) – 32. R. Hanzl (Karsums, Daugavinš), 61. Daugavinš (Rylov, R. Hanzl)

Nižnekamsk - Čeľabinsk 3:4 SN (1:0, 2:0, 0:3, 0:0)
Góly: 3. R. Murphy (White, Porjadin), 28. Enlund (Chajrullin, Šaripzjanov), 36. Enlund (Padakin, Šaripzjanov) – 49. Hyka (Sedlák, Bailen), 55. Hyka (S. Tereščenko, Bailen), 58. Avcin (A. Michejev, Osnovin), roz.SN: Thomas

N. Novgorod - D. Moskva 6:4 (2:1, 2:2, 2:1)
Góly: 14. Bočarov (Belevič, Orlov), 16. Rattie (Schroeder, Šenfeld), 26. Aljajev (Rattie, Schroeder), 35. Bočarov (Barancev, D. Iljin), 53. Rattie (Šenfeld), 60. Shore (Šenfeld) – 1. Šipačov (Čajkovský, A. Petersson), 25. Jaškin (Hietanen, Šipačov), 30. Kruglov (Alexejev, J. Zajcev), 46. Igumnov (J. Zajcev, Alexejev)

Jekaterinburg - Ufa 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Góly: 23. D. Bodrov (Dacjuk, Belousov), 32. Dacjuk (Belousov), 55. Golyšev, 60. A. Garejev (Dacjuk) – 45. Chochrjakov, 50. Sošnikov (Larsen)

Barys - Magnitogorsk 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)
Góly: 30. Videll (R. Starčenko), 35. Dietz (Ohtamaa), 43. Knight, 46. R. Starčenko (Knight, Videll) – 40. A. Nestrašil (O'Dell, Rasmussen), 49. A. Nestrašil (Antipin, Filippi), 57. Antipin

Kunlun - Kaza? 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Góly: 36. Cracknell, 37. T. Murphy (Wong, Foo), 60. Brulé (Chelios) – 7. M. Gluchov (Azevedo, Frattin)

Vladivostok - Omsk 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Góly: 30. Bakoš (Ljungh, Vicharev) – 7. A. Potapov (Zernov, Vojnov), 14. K. Semjonov (Košelev, Franson), 47. Šumakov (Vojnov, Klinkhammer)

Chabarovsk - Novosibirsk 1:2 SN (0:1, 1:0, 0:0, 0:0)
Góly: 40. Rasskazov (H. Zohorna, Fajzullin) – 12. Romancev (Ruohomaa, Česalin), roz.SN: Ruohomaa