Článok

Začína záverečný boj o play-off. Ako sú na tom Slováci?

SlovakKHL.sk | 20.01.2020
Po zápase hviezd sa v Kontinentálnej hokejovej lige začnú záverečné boje v základnej časti o to, ako bude vyzerať tohtoročný boj o Gagarinov pohár. Na nádejných pozíciách sú aj tímy so Slovákmi v zostave.

Už v utorok sa obnoví program základnej časti, ktorá najlepšie vychádza moskovskému CSKA. To má ako prvý tím istú účasť v play-off. So 74 bodmi je najlepším tímom Západnej konferencie i celej KHL.

Na postupových pozíciách na západe sú momentálne aj dva tímy so Slovákmi – Dynamo Moskva Michala Čajkovského je tretie za Petrohradom a dve pozície pred Spartakom Moskva Júliusa Hudáčka. Medzi nimi je Jokerit. Oba tímy majú pomerne bezpečnú pozíciu, keď na prvý tím mimo prvej osmičky majú náskok 19, resp. 16 bodov.

Prvá osmičky na západe je pomerne dobre vykryštalizovaná. Zakončujú ju Jaroslavľ, Podoľsk a Nižnij Novgorod, ktorý má pred Soči osembodový náskok. Rovnaký počet bodov ako Soči má aj Liškov Čerepovec, ktorý však odohral o jeden zápas navyše. Tieto dva tímy živia aspoň malé nádeje, kým Riga a Minsk sú už beznádejní. Play-off si tak nezahrá Marek Ďaloga.

Vo Východnej konferencii je najlepšia Kazaň pred Omskom. Barys stráca na dva 68-bodové tímy tri body a cez 60-ku sa dostal aj štvrtý Jekaterinburg (61). Nasledujú ho Novosibirsk, Kunlun, Magnitogorsk a Ufa. Ak sa dovtedy zotaví, play-off by sa tak mohlo týkať aj Dávida Bondru.

Od piatej pozície je to však doširoka otvorené a boj o play-off ešte nevzdáva ani Vladivostok Martina Bakoša, ktorý na prvej nepostupovej pozícii stráca na play-off tri body a má o minimálne zápas k dobru oproti vyššie umiestneným rivalom. Minimálne matematické šance majú aj Nižnekamsk, Čeľabinsk a Chabarovsk, ktorý uzatvára poradie konferencie so 44 bodmi a osembodovou stratou na postup.

Lepší obraz o súčasnej situácii vám dá priebežne aktualizovaná TABUĽKA.

Zdieľať na Facebooku
Neprehliadnite
Najnovšie články

© 2010 - 2020 SlovakKHL.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje

TOPlist