Chcete vedieť, ako schudnúť alebo ako nabrať svaly? SlovakFitness.sk je tu pre vás!
Najlepšie správy z NHL nájdete na SlovakNHL.sk.
Vyberte si sezónu KHL:
Sezóna 2012/13

Úvod

Sezóna 2012/13 bola 5. sezónou v histórii KHL. Základná časť odštartovala 4. septembra 2012 zápasom o Otvárací pohár, v ktorom sa stretli poslední finalisti. Po výhre 3:2 po samostatných nájazdoch nad Avangardom Omsk ho získalo Dynamo Moskva.

Najlepším tímom základnej časti sa stalo petrohradské SKA, ktoré v play-off postúpilo až do finále konferencie. Tam však narazilo na moskovské Dynamo, ktoré postúpilo do finále KHL a po šesťzápasovej sérii obhajilo zisk Gagarinovho poháru. Rozhodujúci zápas vyhralo 17. apríla, kedy pomerom 3:2 po predĺžení porazilo Traktor Čeľabinsk. V majstrovskej zostave bol opäť aj Dominik Graňák.

Zmeny medzi klubmi

KHL pred sezónou privítala vo svojich radoch tri tímy:

Lokomotiv Jaroslavľ sa vrátil po absencii spôsobenej haváriou lietadla.
Donbass Doneck sa stal prvým ukrajinským tímom KHL.
Slovan Bratislava sa stal druhým slovenským tímom KHL.

Taktiež nastalo jedno sťahovanie:

Lev Poprad sa presťahoval do Prahy a stal prvým českým tímom KHL.

Zmeny vo formáte

Keďže sa liga rozšírila o tri tímy, KHL znížila počet zápasov v základnej časti z 54 na 52. Takisto sa vytvoril turnaj Pohár nádeje, v ktorom hrali tímy, ktoré nepostúpili do play-off.

Míľniky a rekordy

9. október 2012
Západ medzi Levom Praha a Dynamom Moskva stanovil nový rekord v návštevnosti KHL. Duel v pražskej O2 Aréne sledovalo 16 317 divákov.

13. marec 2013
Brankár Traktora Čeľabinsk Michael Garnett vytvoril nový rekord KHL, keď neinkasoval gól 211 minút a 41 sekúnd. Predošlý rekord držal Georgi Gelašvili z ročníka 2008/09, v ktorom ako brankár Lokomotivu nekapituloval 205 minút a 22 sekúnd.