28. 11. 2011 ⋅ Marek Kantorík Sumáre 0 komentárov

Sta?a vychytal shutout, bodovali Obšut a Hossa

V piatich zápasoch, ktoré sa v KHL odohrali v pondelok, sa štyrikrát z víťazstva tešili domáce tímy. Zo Slovákov bodovali iba Hossa a Obšut, zatiaľ čo brankár Sta?a vychytal shutout.

Dynamo Moskva bolo v stretnutí proti mestskému rivalovi CSKA aktívnejšie a svojho súpera prestrieľalo pomerom 40:16. Strelecky sa však nepresadil ani jeden hráč Dynama. Proti bol slovenský gólman Rastislav Sta?a, ktorý podal skvelý výkon, aby zaznamenal svoje druhé čisté konto v prebiehajúcej sezóne. Košický odchovanec chytil aj dve strely Dominika Gra?áka, ktorý odohral necelých 24 minút. Víťazný gól strelil v 36. minúte Guskov, ktorý mal prsty aj v druhom góle CSKA, ktorý zaknihoval Zubov.

Útočník Marcel Hossa znížil v 37. minúte z pohľadu Spartaka, ktorý nastúpil na domácom ľade proti Čeľabinsku, na 1:4, no Traktor strelil v ďalších minútach ďalšie tri góly, aby zvíťazil vysoko 7:1 a dostal sa na čelo súťaže. Gólovo sa najviac darilo Antipovovi, ktorý skóroval dvakrát, zatiaľ čo Kuznetsov nazbieral tri body (1+2). Hossa hral sedemnásť minút, Štefan Ružička o pol minúty viac. Obranca Ivan Baranka do hry nezasiahol. Spartak prehral šiesty raz v rade, Čeľabinsk ťahá šnúru piatich výhier.

Dinamo Minsk aj s troma slovenskými obrancami v zostave vyhralo v domácom prostredí nad Novgorodom 4:2. Rozhodujúci gól zaznamenal v polovici stretnutia Denisov. Z našich hráčov bodoval iba Jaroslav Obšut. Kapitán bieloruského mužstva dvakrát asistoval počas 22 a pol minúty, ktoré strávil v akcii. V drese Minska odohral viac iba Tomáš Slovák (23:15). V dueli nechýbal ani Peter Podhradský. Ten strávil na ľade 17 a pol minúty.

V ostatých dvoch zápasoch sa zrodili vysoké víťazstva. Víťaz Čechov zdolal 6:1 Jekaterinburg, najslabší tím ligy. Zhukov prispel k výhre troma bodmi (1+2). V Čerepovci videli diváci ešte o jeden gól viac. Domáci Severstaľ vyhral nad Astanou 7:1. Lehtonen strelil dva góly, Shipachev a Chudinov dvakrát asistovali.