13. 10. 2010 ⋅ Marek Kantorík Slováci v KHL 0 komentárov

Hossa: Vylúčenia sa stali pre nás problémom

Dvojnásobný majster Kontinentálnej hokejovej ligy, tím Ak Bars Kaza?, včera porazil Novosibirsk 3:2 po predĺžení. Jeden z dvoch gólov inkasovala Kaza? v oslabení. V predchádzajúcich dvoch stretnutiach dostali vo početnej nevýhode až štyri góly. Marcel Hossa povedal, že vylúčenia sa pre nich stali problémom.

„Vylúčenia sa stali pre nás problémom. Dnes sme boli, aj napriek vylúčeniam, schopní nájsť silu, vrátiť sa do hry a získať veľmi dôležité dva body. Nehovorím, že to bol náš najlepší zápas, ale musíme držať nohu na pedály plynu,“ povedal Hossa pre AllHockey.ru.

Kaza? prehrávala od jedenástej minúty po góle Petrova 0:1. Recept na Stefana Liva našla až v tretej dvadsaťmintovke, v ktorej sa presadili Tokranov a Jemelin. Zápas musel byť nakoniec predlžovaný, pretože Zavaruchin vyrovnal na 2:2, avšak Skačkov skóroval v 63. minúte a Kazani zabezpečil dva body.

Marcel Hossa odohral šestnásť minút a jedenásť sekúnd, počas ktorých nazbieral len jednu strelu, no podstatné je, že Kaza? dokázala po dvoch prehrách zaknihovať víťazstvo.