27. 03. 2011 ⋅ SlovakKHL.sk Sumáre 2 komentáre

Demitrov gól tretiu prehru neodvrátil, Obšut asistoval

Atlant vo svojom prvom domácom zápase porazil Lokomotiv 3:1 a už ho len jeden duel delí od postupu do finále play-off. Asistenciou k víťazstvu pomohol obranca Jaroslav Obšut. V drese hostí sa presadil Pavol Demitra.

Skóre tretieho zápasu série otvoril po piatich minútach hry počas presilovky štyroch proti trom Jan Bulis, ktorý využil prihrávku Jaroslava Obšuta, aby prekonal Alexandra Vyukhina bekhendom z bezprostrednej blízkosti brány. Lokomotiv sa snažil o vyrovnanie, no v prvej tretine gól nestrelil ani Alexei Mikhnov, pred ktorým sa po šanci Karla Rachůnka objavil odkrytý priestor bránky, no puk z jeho dorážky skončil v pohotovej lapačke Konstantina Barulina. Atlant sa naopak dokázal ešte strelecky presadiť. Zbyněk Irgl síce v strede tretiny trafil len tyčku, no už v 18. minúte strelil druhý gól domáceho výberu Vadim Khomitsky, ktorý využil druhú presilovku.

Aj v druhej tretine pokračoval vyrovnaný hokej a v jej prvej polovici sa toho veľa zaujímavého neudialo. Všetko to však vynahradil moment z 31. minúty, ktorý vyčaroval úsmev aj na tvári domáceho trénera Miloša ?íhu. Po signalizovanom faule Irgla odvolal Jaroslavľ brankára, k puku sa dostal Gennady Churilov, ktorý ho poslal nešťastne cez celé ihrisko až do vlastnej opustenej brány. Gól bol pripísaný najprv brankárovi Barulinovi, avšak do listiny strelcov sa napokon zapísal Ilya Gorokhov. Lokomotivu sa následnú presilovku využiť nepodarilo a aj napriek zvýšenej aktivite neznížil stav zápasu. Najbližšie k tomu bol Alexander Kalyanin, ktorého strela opečiatkovala konštrukciu Barulinovej brány.

Lokomotiv dohrával na začiatku tretej tretiny presilovku, počas ktorej sa z pomerne pohodlnej pozície strelecky presadil Pavol Demitra, ktorý dal svojím piatym gólom v play-off hosťom nádej. Domáci hráči sa už viacej sústredili na protiútoky, defenzívnu hru a v bráne mali spoľahlivého Barulina, ktorý už žiaden ďalší gól neinkasoval a duel opustil s 39 úspešnými zákrokmi. Demitra, ktorý v akcii strávil takmer 17 minút, ho ohrozil celkovo štyrikrát. Obšut odohral 15 minút a 41 sekúnd, počas ktorých zaznamenal aj dva strelecké pokusy.

Atlant - Jaroslavľ 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Góly: 5. Bulis (Obšut, Mozyakin), 18. Khomitsky, 31. Gorokhov – 41. Demitra (Vašíček, Korolyuk)

STAV SÉRIE: 3:0

Strely na bránu: 34:40 (13:14, 11:15, 10:11)
Brankári: Barulin - Vyukhin
Divákov: 7 300