Reklama
Streftec Network:    SlovakNHL.sk  ·  SlovakKHL.sk  ·  SlovakFitness.sk
Staňte sa našími fanúšikmi:      
ikonka
19. 03. 2015 ⋅ Marián Masaryk Slováci v KHL 0 komentárov

Matikainen oficiálne skončil na lavičke Slovana

Fínsky tréner Petri Matikainen v stredu oficiálne potvrdil svoj odchod zo Slovana Bratislava. Vracia sa späť do klubu Pelicans Lahti (Liiga), s ktorým podpísal trojročnú zmluvu.

Jediný slovenský zástupca v KHL najal 48-ročného odborníka v septembri minulého roka po odchode českého kouča Rostislava Čadu. Skúsený Fín stál na lavičke „belasých" v 53 dueloch, no nedokázal ich doviesť do play-off. Nakoniec skončili poslední v Západnej konferencii.

„HC SLOVAN Bratislava ďakuje Petrimu Matikainenovi za odvedené služby a v budúcom ročníku mu želá veľa šťastia a úspechov," znie oficiálne vyjadrenie Slovana na klubovom webe. Rodákovi zo Savonlinny skončí aktuálna zmluva 30. apríla 2015.

Matikainen sa vráti na lavičku Lahti, kde začínal s trénerskou kariérou v sezóne 2004/05. Stretne sa tam aj s Pasim Nurminenom, ktorý je spoluvlastníkom Pelicans. Obaja spolu viedli klub Avangard Omsk v ročníku 2011/12 a boli tiež členmi víťazného tímu na svetovom šampionáte v Bratislave 2011.
reklama
Daj svetu vedieť o svojom názore. Pridaj prvý komentár k článku.
Reklama
Slovan Bratislava v KHL
Reklama Hokej - Online Hry - Vychutnaj si pocit víťazstva!
Reklama

O SLOVAKKHL.SK
Mladší z hokejových webov z dielne Streftecu vznikol v roku 2010. Ide o spravodajský portál o Kontinentálnej hokejovej lige číslo 1 na Slovensku. Sústredí sa predovšetkým na Slovákov, ale ako jeden z mála webov v republike prináša aj novinky o hráčoch iných národností.

   NAŠA RODINA:
SlovakNHL.sk - Národná hokejová liga, Slováci v NHL, AHL, CHL
SlovakFitness.sk - posilňovanie, zdravý životný štýl
Databáza cvikov - Databáza cvikov pre rozvoj svalových partií

MOBILNÁ VERZIA   |   REKLAMA

Google+   Facebook   Twitter   RSS

© 2010 - 2018 SlovakKHL.sk.

Webdesign and Internet media - Streftec

TOPlist