Reklama
Streftec Network:    SlovakNHL.sk  ·  SlovakKHL.sk  ·  SlovakFitness.sk
Staňte sa našími fanúšikmi:      
ikonka

SHL: Hudáček sa stal najužitočnejším hráčom sezóny

Slovenský brankár Július Hudáček v utorok získal ocenenie pre najužitočnejšieho hráča uplynulej sezóny švédskej SHL. Stal sa tiež najlepším gólmanom súťaže.

SHL Awards 2015 - Julius Hudacek är Årets målvaktEfter sammanräkningen av alla röster står det klart att Örebro...

Posted by SHL on 27. apríl 2015


Dvadsaťšesťročný rodák zo Spišskej Novej Vsi ovládol s 211 bodmi hlasovanie o najlepšieho hráča ostatnej sezóny. O 13 bodov za ním zaostal jeho spoluhráč, útočník Derek Ryan. Örebro sa najmä vďaka jeho výkonom prebojovalo do svojho prvého štvrťfinále v histórii.

„Je to pre mňa veľká česť a chcem sa poďakovať všetkým, ktorí mi pomohli k napredovaniu. A to nielen počas pôsobenia v Örebro Hockey, ale aj celkovo v kariére," povedal pre oficiálny web SHL Hudáček, ktorý si uvedomuje, že v budúcom ročníku bude po drobnohľadom. „Som držiteľom dvoch ocenení a to znamená, že v budúcej sezóne budem pod veľkým tlakom."

Slovenský reprezentačný brankár sa vo vyraďovacích bojoch ďaleko nedostal. Už v prvom kole jeho tím vyradil neskorší šampión Växjö Lakers. Uznanie si však vyslúžil najmä výkonmi v základnej časti. Ligu ovládol s 26 výhrami, úspešnosťou zákrokov takmer 93 % a priemerom 1,93 inkasovaného gólu na zápas.

„Hudáček bol absolútne kľúčovým hráčom Örebra na jeho ceste do prvého štvrťfinále play-off v histórii klubu. Pre svoj charizmatický štýl sa stal miláčikom zaplnenej Behrn Areny, ale aj jednou z najvýraznejších osobností celej súťaže," znelo hodnotenie ligového webu smerom k Hudáčkovi. Ten po domácich víťazstvách pravidelne predvádzal jeho „Hudashow" a stal sa miláčikom publika.

reklama
Daj svetu vedieť o svojom názore. Pridaj prvý komentár k článku.
Reklama
Slovan Bratislava v KHL
Reklama Hokej - Online Hry - Vychutnaj si pocit víťazstva!
Reklama

O SLOVAKKHL.SK
Mladší z hokejových webov z dielne Streftecu vznikol v roku 2010. Ide o spravodajský portál o Kontinentálnej hokejovej lige číslo 1 na Slovensku. Sústredí sa predovšetkým na Slovákov, ale ako jeden z mála webov v republike prináša aj novinky o hráčoch iných národností.

   NAŠA RODINA:
SlovakNHL.sk - Národná hokejová liga, Slováci v NHL, AHL, CHL
SlovakFitness.sk - posilňovanie, zdravý životný štýl
Databáza cvikov - Databáza cvikov pre rozvoj svalových partií

MOBILNÁ VERZIA   |   REKLAMA

Google+   Facebook   Twitter   RSS

© 2010 - 2018 SlovakKHL.sk.

Webdesign and Internet media - Streftec

TOPlist