Reklama
Streftec Network:    SlovakNHL.sk  ·  SlovakKHL.sk  ·  SlovakFitness.sk
Staňte sa našími fanúšikmi:      
ikonka
23. 11. 2017 ⋅ Marián Masaryk Správy 0 komentárov

Hviezdu KHL omilostili. Môže opäť začať hrať!

Hviezdny ruský útočník Danis Zaripov sa v utorok dozvedel dobrú správu. Jeho odvolanie bolo úspešné a dopingový trest mu znížili na štvrtinu. Vďaka tomu sa môže vrátiť od akcie už zajtra.

Tridsaťšesťročnému krídelníkovi našli v júli v krvi zakázanú látku pseudoefedrín a IIHF ho suspendovala zo všetkých súťaží na dva roky. Na základe komplexného testovania v spolupráci s KHL a Svetovou antidopingovou agentúrou (WADA) potrestala okrem Zaripova ďalších dvoch hráčov.

Štvornásobný víťaz Gagarinovho pohára a trojnásobný majster sveta sa voči trestu odvolal a snažil sa dokázať, že nedovolenú látku neužil úmyselne. IIHF mu po ďalšom vyšetrovaní a preskúmaní dôkazov dala za pravdu a znížila jeho trest na šesť mesiacov. Najskôr tak môže hrať už 23. novembra tohto roka.

Zaripov v lete podpísal dvojročnú zmluvu s Kazaňou, s ktorou dvakrát vyhral KHL (2009, 2010). Ďalšie dva tituly získal neskôr s Magnitogorskom (2014, 2016). V nadnárodnej lige pôsobí od jej vzniku a za ten čas v nej odohral už 603 zápasov s bilanciou 254 gólov a 565 bodov, vrátane play-off. Patrí medzi jej historických lídrov.

Po suspendácii zvažoval Zaripov odchod do NHL, ktorá má vlastný antidopingový program mimo pravidiel IIHF. Mohol si vybrať ktorýkoľvek tím, pričom sa špekulovalo o New Yorku Rangers, St. Louis Blues či nováčikovi Vegas Golden Knights. Kam teraz povedú jeho kroky, zatiaľ nie je známe.

Pozri aj:
Legenda KHL má zrejme po kariére. Našli jej doping!
NHL potvrdila, že Zaripov v nej môže hrať
Hviezdny dopingový hriešnik z KHL poškuľuje po NHL
reklama
Daj svetu vedieť o svojom názore. Pridaj prvý komentár k článku.
Reklama
Slovan Bratislava v KHL
Reklama Hokej - Online Hry - Vychutnaj si pocit víťazstva!
Reklama

O SLOVAKKHL.SK
Mladší z hokejových webov z dielne Streftecu vznikol v roku 2010. Ide o spravodajský portál o Kontinentálnej hokejovej lige číslo 1 na Slovensku. Sústredí sa predovšetkým na Slovákov, ale ako jeden z mála webov v republike prináša aj novinky o hráčoch iných národností.

   NAŠA RODINA:
SlovakNHL.sk - Národná hokejová liga, Slováci v NHL, AHL, CHL
SlovakFitness.sk - posilňovanie, zdravý životný štýl
Databáza cvikov - Databáza cvikov pre rozvoj svalových partií

MOBILNÁ VERZIA   |   REKLAMA

Google+   Facebook   Twitter   RSS

© 2010 - 2018 SlovakKHL.sk.

Webdesign and Internet media - Streftec

TOPlist