ikonka
31. 12. 2017 ⋅ Marián Masaryk Sumáre 0 komentárov

Spengler cup 2017: Kanada zavŕšila majstrovský hetrik a vyrovnala sa Davosu! + video

V posledný deň roka 2017 sme spoznali meno víťaza 91. ročníka Spenglerovho pohára. Už po tretíkrát v sérii sa ním stala Kanada, ktorá vo finále zdolala národný tím Švajčiarska 3:0.

Kanada – Švajčiarsko 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 28. Boychuk (Noreau, Ebbett), 32. Noreau (Bartley, McClement), 53. McIntyre (Parenteau)
Strely: 28-36 (11-9, 12-16, 5-9), Trestné minúty: 4-4

Slovanista Zach Boychuk otvoril skóre v 28. minúte a zároveň rozhodol o finálovej výhre Kanady 3:0 nad Švajčiarskom. Zvyšné góly pridali dvojbodový Maxim Noreau a David McIntyre. Kevin Poulin podal skvelý výkon, keď zastavil všetkých 36 striel. Najmä v záverečných minútach duelu pri tlaku Švajčiarov predviedol niekoľko veľkých zákrokov. Leonardo Genoni čelil 28 strelám. Kanada prešla turnajom bez prehry a s 15 titulmi vyrovnala rekord Davosu, organizátora turnaja už od roku 1923. V predošlých dvoch ročníkoch zdolala vo finále Lugano. Švajčiari ako druhý národný tím na tohtoročnom Spengler Cupe prehrali prvýkrát až v súboji o prvenstvo.

Najproduktívnejším hráčom turnaja sa stal Kanaďan Noreau, ktorý strelil dva góly a pridal päť asistencií v štyroch zápasoch. Sedem bodov (1+6) nazbieral aj Fín Tomi Sallinen v drese domáceho Davosu. Zo Slovákov bol najlepší Lukáš Cingeľ, ktorý ukončil turnaj s bilanciou 1+2. Martin Gernát získal dve asistencie, Roman Kukumberg jednu.

Kanada – Švajčiarsko 3:0

Slováci na turnaji: Patrik Rybár, Roman Kukumberg, Lukáš Cingeľ, Martin Gernát, René Vydarený, Dominik Graňák (všetci Hradec Králové)