23. 03. 2018 ⋅ Marián Masaryk Správy 0 komentárov

KHL má za sebou najdlhší zápas histórie! + video

Po Petrohrade mohol vo štvrtok postúpiť do tretieho kola play-off aj jeho najväčší rival, ale CSKA Moskva tentoraz zaváhalo. Jokerit sa udržal v hre o postup výhrou v najdlhšom zápase histórie KHL.

Po tom, čo obhajca titulu vyradil po Čerepovci aj Jaroslavľ a postúpil do finále Západnej konferencie, sa to isté očakávalo od armádneho klubu. CSKA tiež malo mečbal za stavu 3:1 na zápasy, ale prehralo aj druhé predĺženie v sérii s Helsinkami, opäť pomerom 1:2. Tentoraz sa však hrala až piata nadstavená tretina, teda celkovo viac ako dva celé zápasy.

Stretnutie ukončil až po 142 minútach a 9 sekundách Mika Niemi, ktorý vynútil šiesty súboj s CSKA v sobotu v hlavnom meste Fínska. Jokerit viedol v Moskve od 4. minúty po presilovkovom góle Briana O´Neilla, ale v 11. minúte vyrovnal stav Kirill Kaprizov jeho prvým gólom od 29. decembra 2017. Ukončil ním 17-zápasové strelecké suchoty.

Duel sa začal o 19:30 miestneho času (17:30 SEČ) a skončil sa až zhruba o pol druhej ráno (01:34 – 23:34 SEČ), teda takmer presne po 6 hodinách. Karri Rämö stanovil nový ligový rekord s 83 zákrokmi, kým domáci Iľja Sorokin čelil dokopy „iba“ 48 strelám. Najvyťažovanejší hráč zápasu, obranca CSKA Mat Robinson, odohral úctyhodných 54 minút a 12 sekúnd.

Góly:

Zaujímavý duel má za sebou obranca Jokeritu Petteri Wirtanen, pre ktorého bol okrúhlym 300. v KHL. Navyše, zahral si aj v druhom najdlhšom zápase 10-ročnej histórie súťaže. V druhom kole play-off 2014 si v ?om obliekal dres ukrajinskému Donecka v sérii proti Levu Praha. Rozhodca Roman Gofman mal to šťastie, že pískal v oboch týchto súbojoch.

Najviac zákrokov brankára v zápase KHL:

Karri Rämö (Jokerit) – 83 (P5, 2018)
Curtis Sanford (Jaroslavľ) – 80 (P3, 2013)
Michael Leighton (Doneck)– 61 (P4, 2014)
J?N LAŠ?K (Atlant)– 58 (P2, 2010)
Vitalij Kovaľ (Torpedo) – 57 (P2, 2012)

Najdlhšie zápasy v histórii KHL:

1. CSKA Moskva – Jokerit Helsinki 1:2 P5, 23. marec 2018 (142:09)
2. Lev Praha – Donbass Doneck 3:4 P4, 2. kolo play-off 2014 (126:14)
3. Severstaľ Čerepovec – Lokomotiv Jaroslavľ 3:2 P3, 1. kolo play-off 2013 (118:48)
4. Admiral Vladivostok – Metallurg Magnitogorsk 2:3 P3 (116:35)
5. Torpedo Nižný Novgorod – Salavat Julajev Ufa 1:2 P3 (113:24)