15. 04. 2018 ⋅ Marián Masaryk Reprezentácia 0 komentárov

MS 2018: Slováci v odvete zdolali Nemcov rozdielom triedy (príprava)

Slovenským hokejistom vyšla aj nedeľná odveta s Nemeckom. V Drážďanoch ho zdolali oveľa jasnejšie ako v sobotu a dvojzápas ovládli s celkovým skóre 6:2.

Nemecko – SLOVENSKO 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly: 2. Müller (Pietta, Wagner) – 14. Šimun (Nagy), 30. Čajkovský (Svitana, Bondra), 41. Nagy (Miklík, Gernát), 60. Paulovič (EN)
Trestné minúty: 4-8 (2-0, 2-2, 0-6), Brankári: Pielmeier - Rybár

Nemci otvorili skóre už po 100 sekundách, keď sa pred Patrikom Rybárom najlepšie zorientoval Marcel Müller po strele Piettu a dorazil puk do brány. Slováci odpovedali v 14. minúte zásluhou Eduarda Šimuna, ktorý prekonal Pielmeiera šikovnou tečou Ďalogovej strely. Obrat v skóre sa mohol udiať už v 23. minúte, ale Dávid Bondra trafil zblízka iba tyčku odkrytej nemeckej brány. V strede zápasu to však už vyšlo a Michal Čajkovský poslal Slovensko do vedenia 2:1.

Po 48 sekundách tretej tretiny bol zvýšil náskok aktívnejších hostí na 3:1 Ladislav Nagy. Nemci hrali do konca duelu ešte tri presilovky, ale už nedokázali zdramatizovať duel. Matej Paulovič0 tak v poslednej minúte spečatil triumf Slovenska 4:1 strelou do prázdnej brány.

Pozri aj:
MS 2018: Slováci zdolali strieborných medailistov z Pjongčangu! (príprava)

MS 2018: Odveta Slovákom nevyšla. Majster im nadelil sedmičku! + video (príprava)

MS 2018: Švédi naložili Slovákom poltucet + video (príprava)

Slovensko čaká najbližšie v príprave domáci dvojzápas s Lotyšskom. Prvý súboj je na programe v piatok v Michalovciach.

Zostava Nemecka: Pielmeier (Niederberger) – Bruckner, Zerressen, Bender, Nowak, Loibl, N. Krämmer, Uvira, Wagner, Krupp, M. Krämmer, Sezemsky, Hofflin, Danner, Michaelis, Ebner, Hafenrichter, Pietta, Tiffels, Holzmann

Zostava SLOVENSKA: Rybár (Hrenák) – Čajkovský, Trška, Fehérváry, Ďaloga, Gernát, Grman, Stehlík – Paulovič, Krištof, Cingel – Nagy, Šimun, Kudrna – Bakoš, Hovorka, Miklík – Bondra, Buc, Svitana