25. 11. 2018 ⋅ Marián Masaryk Správy 0 komentárov

Sorokinova séria sa skončila. Napriek tomu vylepšil svoj rekord

Brankár CSKA Moskva Iľja Sorokin vstupoval do sobotného derby proti Petrohradu s dlhou sériou bez inkasovania. Tá sa síce skončila, ale ešte predtým sa stihol posunúť v historickom poradí KHL.

Dvadsaťtriročný Rus natiahol sériu nepriestrelnosti na 247 minút a 40 sekúnd, ktorá je aktuálne treťou najdlhšou v ligovej histórii. Gól nedostal v predošlých štyroch zápasoch, no v ôsmej minúte toho sobotného mu jediný gól SKA strelil Nikolaj Prochorkin.

Sorokin zvyšných 25 striel chytil a doviedol CSKA k výhre 3:1, už 12. v sérii. Vylepšil tiež vlastný klubový rekord v dĺžke série bez inkasovaného gólu. Moskovský tím sa stal novým lídrom KHL, keď o jeden bod predbehol v úvode sezóny suverénny Jekaterinburg.