Slovan senzačne zdolal Petrohrad, vyhral aj Lev

Autor: Marek Kantorík  /   17. septembra 2012

Po dvojd?ovej pauze zasiahli do hry aj hokejisti Slovana Bratislava, ktorí senzačne v domácom prostredí zdolali ruský veľkoklub SKA Petrohrad 4:2. Tri body získal aj pražský Lev, ktorý uspel, aj vďaka trom slovenským gólom, v Minsku.

Slovan senzačne vyhral nad Petrohradom, rozhodol Šatan

Slovan sa po prvom tripe vrátil opäť na domáci ľad a v pondelok privítal hviezdami nabitý Petrohrad. Nováčik KHL mal skvelý štart do zápasu a ruský veľkoklub zaskočil v tretej minúte, keď útočník Mário Bliž?ák otvoril v presilovej hre skóre zápasu. O pár minút neskôr mali domáci opäť výhodu presilovej hre, ale Štěpánek všetky pokusy zlikvidoval. Na trestnú lavicu si išiel sadnúť aj Miklík a Petrohrad ponúknutú šancu využil na strelenie vyrovnávajúceho gólu. V deviatej minúte skóroval Martensson. Petrohrad následne zatlačil Slovan v jeho obrannom pásme, ale od štrnástej minúty opäť vyhrával domáci celok. Po úniku sa krásnou strelou prezentoval útočník Tomáš Mikúš. V závere prvej časti hry mohol vyrovnať Thoresen, ale tímy odišli do kabín za nezmeneného stavu 2:1.

V druhej tretine sa podarilo skórovať iba Petrohradu. V oslabení zaznamenal vyrovnávajúci gól Průcha, ktorý využil zaváhanie obrancu Švárneho. V 34. minúte mal dobrú príležitosť Štajoch, ale jeho zblokovaná strela len preletela popri ľavej žŕdke. O pár sekúnd neskôr bol nedovolene zastavený Miklík a rozhodca nariadil trestné strieľanie. Miklík napokon zvolil strelu spomedzi kruhov, ale Štěpánka neprekonal.

Boj o víťazstvo pokračoval aj v tretej tretine, v ktorej mali streleckú prevahu opäť hostia. Kucheryavenko strelil gól v presilovej hre, ale rozhodcovia ho po konzultácii s videorozhodcom neuznali pre vysokú hokejku. Rozhodnutie mal na svojej hokejke Bliž?ák, ale nerozhodný stav sa nemenil. Záver však patril domácim, ktorých dopredu hnalo viac ako 10 tisíc divákov. Miroslav Šatan zakončil gólom peknú domácu akciu a bodku za pekným zápasom dal Milan Bartovič. Brankár Janus zlikvidoval 50 striel! Zverenci Rostislava Čadu tak vyhrali druhé stretnutie v rade. V piatok čaká „belasých“ zápas s Omskom.

Lev ukončil trip výhrou v Minsku

Tretí zápas na súperovom ľade, tretia výhra. Taká je bilancia pražského Leva, ktorý v pondelok ukončil prvý trip. Po víťazstvách v Čechove i Čerepovci si Lev poradil aj s Minskom. Nováčik KHL bol v zápase lepší zaslúžene zvíťazil 4:0. Slovenských fanúšikov môže tešiť, že výhru režírovali naši reprezentanti a brankár Pöpperle, ktorý zaznamenal už svoj tretí tohtosezónny shutout. Víťazný gól si pripísal Juraj Mikúš, ktorý mal nazbieral aj dve asistencie. Obranca Michal Sersen, útočník Marcel Hossa Jiří Novotný pridali ďalšie góly Leva. Zo Slovákov bodoval aj útočník Tomáš Surový, ktorý zaknihoval jednu prihrávku.

Ružičkov gól Spartaku k výhre nepomohol

Moskovské CSKA vyhrávalo nad Čechovom už v 23. minúte 4:1, ale domáci hokejisti nakoniec dokázali vyrovnať a dramatický zápas rozhodol aj samostatný nájazd hviezdneho Alexandra Radulova. Denisov, Igor Radulov, Zubov a Rylov pridali góly CSKA v normálnom hracom čase, zatiaľ čo brankár Rastislav Sta?a chytil 22 striel. Jeden gól dostal aj z trestného strieľania. Moskovský celok vyhral štvrtý z posledných piatich duelov, Čechov zaznamenal už štvrtú prehru v rade.

Sta?a sa tešil z výhry, Lašák prehral

Novokuznecku sa v úvode sezóny darí na ľade súpera a formu potvrdil aj v Moskve, kde zdolal Spartak 5:3. Od tretej minúty však domáci viedli vďaka gólu Ankudinova 1:0. V druhej časti hry však Sibir v priebehu troch minút strelil tri góly a rozhodujúci gól zaznamenal v 48. minúte dvojgólový Kulda. Výborne hral najmä Lehtera, ktorý jeden gól strelil a na štyri prihral. V domácom drese sa strelecky presadili aj útočník Štefan Ružička, ktorý bol so siedmimi strelami najaktívnejším hráčom zápasu, a Bushuyev.

Amur Chabarovsk nepretrhol dvojzápasovú sériu prehier a ďalšiu utrpel v Rige, kde domáce Dinamo vyhralo tesne 2:1. Víťazný gól strelil v polovici tretej dvadsaťminútovky Giroux. Jána Lašáka, ktorý zlikvidoval 33 striel domácich, prekonal aj Indrasis v 27 minúte. Jediný gól Chabarovska zaregistroval Lugin, ktorý v jedenástej minúte poslal hosťujúce mužstvo do vedenia.

Víťazne aj Kaza?, Nižnekamsk, Ufa a Novokuzneck

V úvodnom dnešnom zápase sa zrodilo hladké víťazstvo Kazane, ktorá získala tri body v Omsku (5:0). Morozov nazbieral dva góly a jednu asistenciu a Kaza? strelila tri góly v presilovkách. Barulin podľal skvelý výkon, ktorý okorenil čistým kontom. Chytil 38 striel, útočník Tomáš Záborský ho ohrozil päťkrát počas viac ako 18 a pol minúty, ktoré strávil na ľade.

Astana prestrieľala Nižnekamsk 39:19, ale nakoniec získala iba jeden bod za remízu v normálnom hracom čase. Neftechimik si pripísal extra bod za víťazstvo 3:2 po predĺžení. Koukal bol strelcom rozhodujúceho gólu a dobrý výkon podal brankár Dalton. Z výhry mal radosť aj útočník Martin Cibák, ktorý hral 18 minút a 12 sekúnd. Nižnekamsk vyhral štvrtýkrát v rade.

Jednoznačnejší priebeh mal duel v Jugre, kde Ufa vyhrala 3:1, aj keď víťazný gól dosiahla až v 48. minúte. Jeho autorom bol Khlystov. Kuteikin, Zubarev tiež skórovali, obranca Ivan Baranka odohral dvadsať minút. Brankár Tarasov zneškodnil 19 striel vrátane dvoch v prvej tretine. Jugra figuruje s troma bodmi na poslednej priečke v celkovej tabuľke ligy.

Donbass nepotešil svojich fanúšikov ani v druhom domácom stretnutí, ale získal aspo? jeden bod. Tentokrát prehral 3:4 po nájazdoch s Novokuzneckom. Rozhodujúci premenil Robitaille, ktorý skóroval aj v 32. minúte. Obaja brankári sa zapotili a dokopy chytili 74 striel. V domácom drese nastúpili aj traja Slováci vrátane mladého Tomáša Matoušeka. Ani jeden nebodoval.