Reklama
Streftec Network:    SlovakNHL.sk  ·  SlovakKHL.sk  ·  SlovakFitness.sk
Staňte sa našími fanúšikmi:      
ikonka
15. 05. 2019 ⋅ Marián Masaryk Slováci v KHL 0 komentárov

Slovanu hrozí koniec v KHL. Liga už ráta s jeho neúčasťou v novej sezóne!

Vedenie Kontinentálnej hokejovej ligy vydalo v stredu oficiálne tlačové stanovisko, v ktorom sa vyjadrilo k situácii ohľadom účasti tímu HC Slovan Bratislava v budúcej sezóne. Tá je zatiaľ stále otázna.

V 15. májový deň uplynulo predĺžené ultimátum od KHL pre Slovan, ktoré platilo pôvodne do konca apríla. Klub mal dovtedy preukázať, že je finančne zabezpečený. Keďže to zatiaľ neurobil, liga sa rozhodla., že urobí rozpis pre základnú časť sezóny 2019/20 vo dvoch variantoch – bez Slovana a s ním.

Viceprezident klubu Juraj Široky mladší podľa stanoviska viackrát sľúbil vedeniu súťaže, že nájde nového investora a zbaví sa všetkých dlhov. Naďalej mal mať rovnakých sponzorov, ktorí by kryli náklady na sezónu, ale odmietli uhradiť jeho dlhy.

Finančné problémy trápia Slovan už niekoľko rokov. Dokonca ani niektorým bývalým hráčom stále nevyplatil všetky mzdy. KHL bude naďalej rokovať s vedením tímu o jeho situácii. Zatiaľ však usúdila, že nemá zaistený dostatok financií, aby sa mohol prihlásiť do nového ročníka.

Ak by Slovan nedostal povolenie odohrať v KHL ôsmu sezónu po sebe, ale vyriešil by aspoň z časti finančné problémy, mohol by sa zrejme vrátiť do najvyššej slovenskej súťaže. Pred odchodom z bývalej Tipsport extraligy, v súčasnosti Tipsport ligy, sa totiž dohodlo, že sa vráti rovno tam. V roku 2012 ju opustil ako úradujúci a celkovo osemnásobný majster.

V KHL sa Slovanu v posledných rokoch nedarilo. Obe účasti v play-off zaznamenal ešte v jeho prvých štyroch sezónach v nadnárodnej súťaži, ktorá vznikla pred 11 rokmi. V rokoch 2013 aj 2016 však vypadol hneď v prvom kole po štyroch prehrách s Dynamom, resp. CSKA Moskva. Odvtedy končil prevažne hlboko pod čiarou postupu v spodnej časti tabuľky Západnej konferencie.

Daj svetu vedieť o svojom názore. Pridaj prvý komentár k článku.
Reklama
Najnovšie články
Reklama Hokej - Online Hry - Vychutnaj si pocit víťazstva!
Reklama

O SLOVAKKHL.SK
Mladší z hokejových webov z dielne Streftecu vznikol v roku 2010. Ide o spravodajský portál o Kontinentálnej hokejovej lige číslo 1 na Slovensku. Sústredí sa predovšetkým na Slovákov, ale ako jeden z mála webov v republike prináša aj novinky o hráčoch iných národností.

   NAŠA RODINA:
SlovakNHL.sk - Národná hokejová liga, Slováci v NHL, AHL, CHL
SlovakFitness.sk - posilňovanie, zdravý životný štýl
Databáza cvikov - Databáza cvikov pre rozvoj svalových partií

MOBILNÁ VERZIA   |   REKLAMA

Google+   Facebook   Twitter   RSS

© 2010 - 2024 SlovakKHL.sk.

Webdesign and Internet media - Streftec

TOPlist