19. 02. 2021 ⋅ SlovakKHL.sk Slováci v KHL 0 komentárov

Hudáček asistoval, jeho brat posunul Spartak na postupovú pozíciu

V bohatý štvrtkový program v KHL sa v akcii predstavili aj všetci Slováci. Všetci sa tešili z výhier.

Ako jediný sa do bodovania zapísal Libor Hudáček, ktorý pomohol jednou asistenciou k výhre Nižnekamska 2:1 nad Chabarovskom. Z duelu, v ktorom odohral 17 minút a 35 sekúnd, si odniesol aj plusový bod, tri strely, tri bodyčeky a dve trestné minúty za držanie.

Jeho brat Július predviedol 21 zákrokov, aby pomohol k výhre Spartaka 3:2 nad Nižným Novgorodom. Moskovský tím, v drese ktorého odohral Martin Bakoš 17 minút so ziskom mínusového bodu, troch striel a bloku, sa posunul na poslednú postupovú pozíciu v Západnej konferencii s jednobodovým náskokom pred Podoľskom, ktorý prehral s Magnitogorskom 1:2 po nájazdoch.

Isté play-off má Dynamo Moskva, ktoré zdolalo Petrohrad 3:1. Michal Čajkovský počas 16 a pol minúty v akcii zaznamenal jednu strelu a tri bloky. Tri bloky predviedol aj Adam Liška, ktorého Čerepovec zdolal Kunlun 3:1. Slovenský útočník odohral 18 minút a ďalšie dve strávil na trestnej lavici za hákovanie.

Výsledky - 18.02.2021:

CSKA - Čeľabinsk 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 53. Šalunov (Mamin, Okulov) – 3. Osnovin (D. Bodrov), 44. Bailen

Jokerit - Minsk 2:3 SN (0:1, 1:1, 1:0, 0:0)
Góly: 30. Norman, 44. Lööv (D. Sklenička) – 20. Protas (Klinkhammer, Kozun), 40. Klinkhammer (Menell, Spooner), roz.SN: Protas

Petrohrad - D. Moskva 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Góly: 32. Strömwall (Chafizullin) – 9. Hietanen (Kagarlickij, Jaškin), 15. Hietanen (Jaškin, Šipačov), 60. O. Lindberg (Tarasov)

Víťaz - Magnitogorsk 1:2 SN (0:0, 1:0, 0:1, 0:0)
Góly: 30. Malychin (Moisejev, A. Sjomin) – 58. Prochorkin (Pašnin, Karpov), roz.SN: Rožkov

Čerepovec - Kunlun 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 20. Kudako (Vovčenko), 33. Makejev (Geraskin, Jo. Nättinen), 44. Adamčuk (Vovčenko, Petunin) – 47. Wong (Baldajev)

Jaroslavľ - Riga 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Góly: 9. Pulkkinen (Lander), 24. Misjul (Kraskovskij, A. Marčenko), 25. Barancev (M. Osipov), 32. Alexejev (V. A. Tkačov, M. Osipov), 45. Čerepanov (Alexejev, V. A. Tkačov) – 39. Roberts Bukarts (Scarlett)

N. Novgorod - Spartak 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Góly: 20. Varnakov (Pajgin, Szwarz), 24. Miele (Žafjarov) – 9. Fjodorov (Nikišin, Zubov), 13. Širokov (Rylov, Lehterä), 23. Fjodorov (Nikoncev, Zubov)

Ufa - Kaza? 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Góly: 24. Soloduchin (Lisovec), 53. Larsen (Manninen, Hartikainen), 60. Kadejkin (Manninen, Larsen) – 30. S. Da Costa (V. Tichonov, A. Galimov), 58. Zaripov (Jarullin)

Barys - Jekaterinburg 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Góly: 6. R. Starčenko (Varone, Asetov), 46. Dietz (Sagadejev) – 43. Ščemerov (Žukenov)

Novosibirsk - Omsk 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Góly: 4. Boucher (Jemelin, Kaski), 56. K. Semjonov (Chochlačov, Gricjuk), 57. Činachov (Kablukov, Knight)

Chabarovsk - Nižnekamsk 1:2 PP (0:0, 1:0, 0:1, 0:1)
Góly: 37. Turbin (Polunin, Golubev) – 56. Bikmullin (Šafigullin, Galuzin), 64. Chajrullin (L. Hudáček, Volgin)