04. 09. 2021 ⋅ SlovakKHL.sk Sumáre 0 komentárov

Bakoš dvojbodový, Cehlárik opäť skóroval + video

Sedemzápasový sobotný program v Kontinentálnej hokejovej lige bol príležitosťou aj pre troch Slovákov rozšíriť si svoje bodové kontá.

Najlepšie do sezóny vstúpil Peter Cehlárik, ktorý v zápase o Otvárací pohár zaznamenal dva góly a dve asistencie. V sobotu jeho Omsk narazil na Vladivostok, ktorý zdolal 4:3 po nájazdoch. Ten víťazný premenil Tolčinkij. Slovenský útočník opäť skóroval, keď upravoval stav na 3:1. V nájazdoch dvakrát neuspel. V zápase odohral až 22 minút a 52 sekúnd, počas ktorých si pripísal aj jeden blok, dve trestné minúty za podrazenie a tri strely.

Dva body za gól a asistenciu si pripísal Martin Bakoš, ktorý tým pomohol Soči k druhej výhre v sezóne. Tentoraz sa rodila ťažko, hoci tím z prímorského letoviska viedol nad Podoľskom už 4:0 a po dvoch tretinách 5:1. Nakoniec až Jaks rozhodol v predĺžení o výhre 6:5. Bakoš odohral 16 a pol minúty, pričom zaznamenal aj jednu strelu na bránu.

Do akcie zasiahol aj Libor Hudáček, ktorý nebodoval počas necelých 17 minút strávených na ľade, ale opäť sa tešil z víťazstva Nižnekamska, tentoraz pomerom 4:2 nad Jokeritom. Prezentoval sa troma strelami, jedným bodyčekom a 62% úspešnosťou na vhadzovaniach.

Výsledky - 04.09.2021:

Omsk - Vladivostok 4:3 SN (1:1, 2:1, 0:1, 0:0)
Góly: 15. Knight, 31. Pokka (Knight, Jemelin), 31. Cehlárik (Tolčinskij, Knight), roz.SN: Tolčinskij – 10. Kestner, 39. Kaletnik (Matuškin, Vl. Ušenin), 56. Sajustov (Menšikov, Rihards Bukarts)

Kaza? - Kunlun 3:4 (3:0, 0:2, 0:2)
Góly: 4. P. Lindholm (Weal, Pa?ukov), 11. Kovalenko (Voronkov, Rukavišnikov), 18. Pa?ukov (Judin, Weal) – 22. Yip (Nicholls), 32. S. Foo (Fram), 42. Riche (Werek), 51. Lockhart (S. Foo, Fram)

CSKA - Riga 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Góly: 27. Grigorenko (N. Nesterov), 48. Slepyšev (Wallmark, N. Nesterov), 58. Andronov (Alexandr Popov) – 30. Jelisejevs (Darzinš, Cibulskis), 30. Shinkaruk (Poirier)

Jaroslavľ - Petrohrad 3:4 SN (1:1, 1:2, 1:0, 0:0)
Góly: 9. Alexejev (Kraskovskij), 28. A. Marčenko (A. Petersson, Šalunov), 55. J. Averin (Misjul) – 5. Tokranov (Burdasov, Falkovskij), 24. Kemppainen (Chusnutdinov, Kuzmenko), 39. Chusnutdinov (Kamenev, Kemppainen), roz.SN: Kuzmenko

Nižnekamsk - Jokerit 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Góly: 23. Popov, 30. Šutov (A. Galimov), 58. Knot (Porjadin), 60. J. Popov – 13. O'Neill (Schroeder, Björninen), 33. Pakarinen (Hännikäinen, Holm)

Soči - Víťaz 6:5 PP (4:0, 1:1, 0:4, 1:0)
Góly: 1. Vicharev (Bakoš), 9. Žabrejev (Vicharev, Pilipenko), 12. Bakoš (Pilipenko, Jaks), 18. Bakanov (Feoktistov, Rudenkov), 29. Valencov (Feoktistov), 61. Jaks (Vicharev) – 22. Malychin (Grebenščikov), 42. M. Aaltonen (Kemiläinen), 44. Ojamäki (M. Aaltonen), 49. Ojamäki (M. Aaltonen, Indrašis), 51. Ojamäki (Indrašis)

Spartak - Chabarovsk 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 24. Drozdov (Nikišin, Šaškov), 35. Pettersson (Širokov), 60. Loktionov (Chochlačov, Kugryšev) – 41. Tomášek (Gorškov)