11. 10. 2021 ⋅ SlovakKHL.sk Správy 0 komentárov

Slovenský súboj: Hrivík bodoval, Liška sa tešil z výhry

V pondelok sa v KHL odohralo šesť zápasov, v ktorých sa predstavili aj traja slovenskí útočníci.

V Nižnom Novgorode došlo k slovenskému súboju. Individuálne vyšiel lepšie Marekovi Hrivíkovi, ktorý prihrával na gól. Adam Liška sa však tešil z výhry Čerepovca 3:2, o ktorej v nájazdoch rozhodol Kodola. Hrivík odohral 17 minút, počas ktorých si pripísal aj hákovanie, pričom odohral 14 minút a 12 sekúnd.

Magnitogorsk vyhral už 13. zápas po sebe, keď doma zdolal Soči 3:1. Hostia prehrali siedmy z posledných ôsmich duelov a Martin Bakoš opäť nebodoval – v 14. zápase po sebe. Odohral 17 minút a 7 sekúnd, počas ktorých sa prezentoval štyrmi strelami.

Omsk nastúpil opäť bez zraneného Petra Cehlárika. Doma zdolal Jekaterinburg 3:1. Rovnakým pomerom vyhral Lokomotiv nad moskovským Dynamom.

Moskovské derby medzi CSKA a Spartakom vyhral prvý menovaný klub futbalovo 1:0. Jediný gól strelil Plotnikov a čisté konto vychytal Reideborn (25 zákrokov). Čeľabinsk vyhral piaty zápas po sebe, keď zdolal Vladivostok 4:3 po nájazdoch.

Výsledky - 11.10.2021:

Spartak - CSKA 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Góly: 20. S. Plotnikov (Grigorenko, N. Nesterov)

Omsk - Jekaterinburg 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
Góly: 45. Brjukvin (Jemelin, Kaski), 46. Brjukvin (N. Jakupov), 59. C. Knight – 45. S. Da Costa (Zborovskij, B. Macek)

Jaroslavľ - D. Moskva 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 8. Polunin (Kraskovskij, A. Marčenko), 22. Korškov (Jelesin, Polunin), 47. Barancev (Kraskovskij, P. Kudrjavcev) – 44. Klinkhammer (Galijev)

N. Novgorod - Čerepovec 2:3 SN (0:0, 1:2, 1:0, 0:0)
Góly: 29. Ťanulin (M. Orlov, J. Martynov), 42. Čechovič (Hrivík, Zaar) – 33. Dmitrij Moisejev (Kolmykov, A. Alexejev), 37. Dmitrij Moisejev (Joonas Nättinen), roz.SN: Kodola

Magnitogorsk - Soči 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 4. Čibisov (S. Košelev), 38. Goldobin (Dronov, M. Karpov), 60. Čibisov (Currie, S. Košelev) – 53. Jakimov (Žabrejev, J. Alexandrov)

Vladivostok - Čeľabinsk 3:4 SN (2:0, 1:1, 0:2, 0:0)
Góly: 2. A. Ševčenko (Vladislav Ušenin), 4. Lugin (Matuškin, A. Garejev), 35. Lugin (Obidin, A. Garejev) – 28. V. Abramov (Karpuchin, V. A. Tkačov), 56. Jarullin (Osnovin, Byvalcev), 60. L. Sedlák (Hyka, Bailen), roz.SN: Pulkkinen