16. 10. 2021 ⋅ SlovakKHL.sk Správy 0 komentárov

Liška hrdinom Čerepovca, Čajkovský prvýkrát bodoval

V troch sobotných zápasoch KHL sme v akcii videli dvoch Slovákov. Obaja bodovali a jeden dokonca zariadil výhru.

Čerepovec prišiel o vedenie 3:0 i 5:1, ale nakoniec sa tešil z víťazstva 6:5 nad Nižnekamskom. V tretej minúte predĺženia o ?om rozhodol Adam Liška, pre ktorého to bol druhý gól v sezóne. Ukončil ním aj päťzápasové bodové suchoty. Bratislavský rodák, ktorý neskóroval od 10. septembra, odohral 14 minút a 45 sekúnd. Prezentoval sa aj dvoma strelami, blokom a 20% úspešnosťou na vhadzovaniach.

Pozri aj: Hudáček definitívne končí v Nižnekamsku

Svoj prvý bod v sezóne si pripísal Michal Čajkovský, ktorý raz asistoval pri prehre Novosibirska 3:4 s Omskom. Slovenský obranca odohral v zápase 16 minút a 34 sekúnd. Za Avangard, ktorý vyhral štvrtý zápas po sebe, opäť nehral zranený Peter Cehlárik.

Výsledky - 16.10.2021:

Omsk - Novosibirsk 4:3 (0:1, 3:2, 1:0)
Góly: 22. N. Jakupov (Kaski), 29. I. Telegin (N. Komarov), 32. N. Jakupov (Kaski, C. Knight), 55. I. Telegin (N. Jakupov, Pokka) – 5. Litovčenko (T. Murphy, Ilja Morozov), 35. Golubev (Čajkovský, Setdikov), 39. Litovčenko

Čerepovec - Nižnekamsk 6:5 PP (3:0, 2:1, 0:4, 1:0)
Góly: 2. Kodola (Rykov, Joonas Nättinen), 4. Joonas Nättinen (Kodola, Rykov), 7. N. Makejev (Geraskin, Guslistov), 28. Kodola (Chochlov, Joonas Nättinen), 37. Joonas Nättinen (Press), 63. Liška – 21. Chajrullin, 42. Klok, 54. Knot (Porjadin, Chajrullin), 58. Miťakin (Klok, M. Sidorov), 58. Chajrullin

Víťaz - Riga 3:4 PP (1:2, 2:1, 0:0, 0:1)
Góly: 19. Ojamäki (Audette, Kemiläinen), 31. Kemiläinen (Jegor Voronkov, Audette), 38. M. Aaltonen (Ojamäki) – 3. Shinkaruk (Meija, E. Poirier), 11. J. Karjalainen (Radil, Berzinš), 40. Sotnieks (Gormley, L. Darzinš), 62. Shinkaruk (E. Poirier, Gormley)