23. 12. 2021 ⋅ SlovakKHL.sk Sumáre 0 komentárov

Cehlárik rozhodol o výhre a aj asistoval + video

V ôsmich zápasoch štvrtkového programu KHL sme videli aj päť Slovákov. Jeden bodoval i skóroval.

Peter Cehlárik strelil víťazný gól a pridal asistenciu, aby pomohol Omsku k výhre 4:2 nad Magnitogorskom. Žilinský rodák zaknihoval aj tri strely a dva bloky, pričom absolvoval 17 minút a 41 sekúnd.

Čerepovec prehral piaty zápas po sebe, keď nestačil na Čeľabinsk pomerom 1:6. Slovenský útočník Adam Liška odohral 17 minút a 11 sekúnd, počas ktorých sa prezentoval štyrmi strelami, dvoma bodyčekmi a jedným blokom.

Marek Hrivík sa tešil z víťazstva Nižného Novgorodu 4:0 nad Kunlunom, ku ktorému čistým kontom pomohol Murygin (16 zákrokov). Útočník spod Tatier odohral 15 minút a 26 sekúnd s dvoma strelami. Na buly mal 45 % úspešnosť.

Kaza? zdolala Barys 5:3 a slovenský útočník kazašského tímu, Tomáš Jurčo, nebodoval. V akcii strávil 16 a štvrť minúty s jednou strelou na bránu.

Prehral aj Martin Bakoš, ktorého Soči nestačilo na Víťaz pomerom 2:3 po predĺžení. Slovenský útočník zaznamenal dve strely, dva bodyčeky a jeden blok počas necelých 17 minút v akcii.

Výsledky - 23.12.2021:

Omsk - Magnitogorsk 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Góly: 8. Prochorkin (Cehlárik), 32. Sošnikov (Kaski), 47. Cehlárik (Brjukvin), 58. Gricjuk – 7. Goldobin (M. Grigorjev, Maillet), 55. Goldobin (Leipsic)

D. Moskva - Jekaterinburg 7:1 (3:1, 2:0, 2:0)
Góly: 13. Klinkhammer (Raševskij, Andrej Sergejev), 15. Jakimov (Vojnov, Igumnov), 18. Wedin (Vojnov, Petunin), 21. Andrej Sergejev (A. Belov, Šipačov), 34. Šipačov, 46. O. Lindberg (Vojnov, Andrej Sergejev), 49. Galijev (Wedin, Andrej Sergejev) – 13. Zborovskij (Šumakov, S. Bočarov)

Kunlun - N. Novgorod 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Góly: 24. Žafjarov (Agostino), 33. M. Orlov (Žafjarov, Čechovič), 40. Miele (J. Martynov), 58. Gončaruk (Ťanulin)

Víťaz - Soči 3:2 PP (1:1, 0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 19. Malychin (Golovkov), 49. Arkalov, 61. V. Popov (Audette) – 12. Točickij (J. Alexandrov, Rundblad), 26. Peťkov (A. Nikolajev)

Kaza? - Barys 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)
Góly: 12. Lukojanov (N. Ljamkin, Adamčuk), 30. Pa?ukov (Weal, Kampfer), 49. Judin (Arťom Galimov, Kagarlickij), 52. Weal (Kampfer), 59. Lukojanov (Zaripov) – 10. J. Berglund (Petuchov), 18. Kunyk (Vey), 32. Petuchov (Gurkov)

Čeľabinsk - Čerepovec 6:1 (1:0, 4:1, 1:0)
Góly: 12. Kravcov (Jarullin, Pilut), 24. Tertyšnyj (L. Sedlák), 29. V. A. Tkačov (V. Abramov, Kravcov), 34. Pulkkinen (Pilut), 40. Hyka (Pilut, Jarullin), 59. I. Isajev (Kravcov, Jarullin) – 23. Pilipenko (Joonas Nättinen)

Vladivostok - Jaroslavľ 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Góly: 32. Rafikov (Barancev), 38. Boucher (Barancev), 48. Denis Alexejev (Boucher, Kajumov)

Chabarovsk - Nižnekamsk 4:5 PP (1:1, 3:0, 0:3, 0:1)
Góly: 5. Tomášek (Fajzullin, A. Gorškov), 21. Lenc (Grebenščikov, S. Tereščenko), 30. Šarov (Fajzullin, Lenc), 39. Tomášek (Znacharenko) – 14. V. Leščenko (Klok, Chajrullin), 44. M. Sidorov (Knot, Vicharev), 46. Knot (Vicharev), 51. M. Sidorov (Arťuchin, Gimatov), 63. D. Sexton (Knot)