03. 01. 2022 ⋅ SlovakKHL.sk Sumáre 0 komentárov

Jurčo, Čajkovský a Hudáček bodovali, Rybár vychytal výhru

V pondelok sa v KHL odohralo osem stretnutí. V nich sme videli aj ôsmich Slovákov.

Do bodovania sa zapísal obranca Michal Čajkovský, ktorý zaznamenal asistenciu pri prehre Novosibirsku 2:6 s Kaza?ou. Bratislavský rodák odohral 20 minút a prezentoval sa aj dvoma strelami a dvoma blokmi.

Proti sebe sa v Nur-Sultane postavili Tomáš Jurčo a Július Hudáček. Prvý menovaný zaznamenal asistenciu a tešil sa aj z výhry, keď Barys zdolal Rigu hladko 7:1. Hudáček duel nedochytal, keď striedal krátko po štvrtom inkasovanom góle z 26 striel. Jurčo odohral 16 minút a pripísal si aj strelu a menší trest za krosček.

Až traja Slováci sa stretli v Čerepovci, kde aj s prispením 24 zákrokov Patrika Rybára uspel Minsk 5:3. Z výhry sa tešil aj Libor Hudáček, ktorý pri debute v novom tíme zaznamenal asistenciu, strelu, bodyček a 30% úspešnosť na buly. Odohral 14 minút a 47 sekúnd. Domáci Adam Liška absolvoval 15 a štvrť minúty s dvoma strelami a dvoma vyhratými vhadzovaniami z troch.

Nižnij Novgorod prehral už štvrtý zápas po sebe, keď nestačil na Nižnekamsk 1:2. Útočník Marek Hrivík strávil na ľade 15 a pol minúty, vyhral 42 % vhadzovaní a zaznamenal strelu a blok.

V akcii bol aj Peter Cehlárik, ktorého Omsk prehral s CSKA Moskva 2:3. Žilinský rodák odohral 19 minút s dvoma strelmi, troma blokmi a menším trestom za zdržovanie hry.

Výsledky - 03.01.2022:

Jokerit - Jekaterinburg odložené

CSKA - Omsk 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)
Góly: 27. Wallmark, 38. S. Plotnikov (Nordström, Wallmark), 38. Alexandr Popov (Mingačov) – 14. Tolčinskij (C. Knight, Gricjuk), 53. Kaski (Tolčinskij)

Čerepovec - Minsk 3:5 (1:2, 0:2, 2:1)
Góly: 8. Press (Stenqvist, Joonas Nättinen), 50. Pilipenko (Stenqvist, Vovčenko), 57. J. Morozov (Joonas Nättinen) – 9. Strömwall (T. Beck, Tedenby), 13. D. Korobov (L. Bengtsson), 23. T. Beck (Almqvist, Demkov), 28. Graovac (Mosaljov), 51. Demkov (L. Hudáček, R. Gorbunov)

Jaroslavľ - D. Moskva 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 31. A. Anisimov (M. Osipov, Denis Alexejev) – 26. Raševskij, 54. Galijev (Vojnov)

Nižnekamsk - N. Novgorod 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Góly: 52. V. Leščenko (Chajrullin, Klok), 55. D. Sexton (Knot, V. Leščenko) – 15. Agostino (Lennström, Miele)

Ufa - Magnitogorsk 3:4 PP (0:0, 2:3, 1:0, 0:1)
Góly: 28. Baškirov, 33. V. Tichonov (P. Larsen, Markus Granlund), 60. Baškirov (N. Kuljomin, V. Tichonov) – 21. Čibisov (Korosteljov, Currie), 24. Korosteljov (Čibisov), 27. Korosteljov (Čibisov, Maillet), 62. Maillet (Hultström)

Barys - Riga 7:1 (1:0, 2:1, 4:0)
Góly: 17. R. Starčenko (Vey, R. Savčenko), 23. Sagadejev (Samat Danijar), 35. R. Starčenko (Savickij, Morrow), 48. J. Berglund (Jurčo, Orechov), 49. Michajlis (J. Lilja), 58. Michajlis (Valk), 60. R. Savčenko (Michajlis) – 33. Karsums (E. Poirier, Lorito)

Novosibirsk - Kaza? 2:6 (1:1, 1:2, 0:3)
Góly: 9. Litovčenko (O. Li, Čajkovský), 37. Šenfeld (Šarov, Pjanov) – 1. Kovalenko (Arťom Galimov, Chenkel), 31. Kagarlickij (P. Lindholm), 33. Kampfer (Chenkel), 43. Weal (Tarasov), 47. Kagarlickij (Weal), 57. Arťom Galimov (Kovalenko)

Vladivostok - Chabarovsk 3:5 (0:2, 3:3, 0:0)
Góly: 29. Kestner (Mozík, Šulák), 31. Vladislav Ušenin (Vjačeslav Ušenin, Indrašis), 40. Chamidullin (Šulák, Vjačeslav Ušenin) – 2. Šarov (R. Pedan, Archipov), 18. A. Gorškov (Nikolišin, V. Butuzov), 24. Grebenščikov (Lenc), 27. Tomášek (Grebenščikov, Lenc), 33. Grebenščikov (Šarov, Tomášek)