05. 01. 2022 ⋅ SlovakKHL.sk Sumáre 0 komentárov

Jurčo skóroval, Hudáček dokonca dvakrát + video

V zápasoch stredajšieho programu KHL sme videli šiestich Slovákov.

Tomáš Jurčo strelil svoj tretí gól v sezóne, aby pomohol Barysu k výhre 3:2 nad Magnitogorskom. Košický rodák bodoval po dvojzápasovej odmlke.

Až dva góly strelil Libor Hudáček, pre ktorého to boli prvé presné zásahy v tejto sezóne v rámci KHL. Minsk zdolal Podoľsk 4:3 po nájazdoch. Hudáček odohral 15 minút a 53 sekúnd, počas ktorých zaznamenal aj štyri strely a 83% úspešnosť na vhadzovaniach. Premenil aj nájazd. Patrik Rybár predviedol 20 zákrokov a kryl štyri nájazdy z piatich.

Do bodovania sa zapísal aj Marek Hrivík, ktorý asistenciou pomohol nižnému Novgorodu k výhre 2:1 nad Soči, ktoré hralo bez Martina Bakoša. Hrivík odohral 14 a pol minúty a pripísal si aj dve strely, bodyček a 75% úspešnosť na buly.

Novosibirsk prehral po nájazdoch s moskovským Spartakom 1:2, by si pripísal druhú prehru po sebe. Slovenský obranca Michal Čajkovský odohral 20 a pol minúty, pričom predviedol blok, vystrelil tri strely a dopustil sa dvoch faulov - hrubosti a hákovania.

Július Hudáček tentoraz v bráne neštartoval, ale predsa sa do nej postavil. Riga prehrala s Ufou 4:6 a slovenský brankár striedal Vitolsa po štvrtom inkasovanom góle v 25. minúte. Z 12 striel kapituloval dvakrát.

Výsledky - 05.01.2022:

Jokerit - D. Moskva 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Góly: 2. Schroeder (Friman), 9. B. O'Neill (Friman), 33. M. Anttila (Hännikäinen), 52. Hännikäinen (Schroeder, Turunen), 58. Björninen (Kossila) – 36. O. Lindberg

Soči - N. Novgorod 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Góly: 2. Peťkov (Točickij, Jaks) – 22. Žafjarov (Čechovič, Miele), 34. Žafjarov (Hrivík)

Víťaz - Minsk 3:4 SN (2:0, 1:1, 0:2, 0:0)
Góly: 2. Arkalov (N. Gončarov), 12. Kemiläinen (Audette, M. Aaltonen), 34. Ojamäki (Kemiläinen, M. Aaltonen) – 25. L. Hudáček, 46. L. Hudáček (Almqvist, Sapego), 48. Demkov (Almqvist, T. Beck), roz.SN: Demkov

Barys - Magnitogorsk 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Góly: 33. Morrow (Vey, Martinsson), 38. Jurčo (R. Savčenko), 54. R. Starčenko – 11. Čibisov (Currie), 36. Leipsic (Goldobin)

Čeľabinsk - Jaroslavľ 4:3 PP (1:0, 1:1, 1:2, 1:0)
Góly: 14. Pulkkinen, 21. Hyka (L. Sedlák, S. Telegin), 49. Stas (Kravcov), 61. L. Sedlák (Hyka, Bailen) – 31. A. Anisimov (Boucher, A. Marčenko), 43. Boucher (A. Anisimov, Kajumov), 59. A. Anisimov (A. Marčenko, Boucher)

Ufa - Riga 6:4 (2:2, 2:0, 2:2)
Góly: 2. Hartikainen (Markus Granlund, Kadejkin), 12. P. Larsen (Markus Granlund, Hartikainen), 21. P. Larsen (Markus Granlund, Panin), 25. Alalykin (Baškirov), 50. Alalykin (Baškirov), 51. V. Tichonov (Markus Granlund) – 19. Jelisejevs (Meija, Červený), 20. Zile (Jelisejevs, Červený), 57. E. Poirier (Zile, Jelisejevs), 58. E. Poirier (Jelisejevs, Freibergs)

CSKA - Nižnekamsk 2:1 PP (0:0, 0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 43. Grigorenko (N. Nesterov), 65. Wallmark (Grigorenko, N. Nesterov) – 39. V. Leščenko (D. Sexton, Sevosťjanov)

Novosibirsk - Spartak 1:2 SN (0:0, 0:1, 1:0, 0:0)
Góly: 56. Golubev (Setdikov, Jokipakka) – 39. D. Višnevskij (Kugryšev, Emil Pettersson), roz.SN: Heed

Chabarovsk - Kaza? 1:2 SN (0:1, 0:0, 1:0, 0:0)
Góly: 54. R. Pedan (Nikolišin, V. Butuzov) – 8. Pa?ukov (Barberio, Arťom Galimov), roz.SN: Kampfer