Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/slovakkhl/2014/engine/header.php on line 2
Jurčo: Hokej nehrám len pre peniaze. V KHL si ho znova užívam | SlovakKHL.sk
Reklama
Streftec Network:    SlovakNHL.sk  ·  SlovakKHL.sk  ·  SlovakFitness.sk
Staňte sa našími fanúšikmi:      
ikonka
28. 01. 2022 ⋅ SlovakKHL.sk Slováci v KHL 0 komentárov

Jurčo: Hokej nehrám len pre peniaze. V KHL si ho znova užívam

Slovenský útočník Tomáš Jurčo má za sebou 17 zápasov v Kontinentálnej hokejovej lige. A hoci si stále nezvykol na všetko, hranie za Barys Nur-Sultan ho napĺ?a.

„Všetko ide dobre a mne sa páči štýl hokeja, ktorý sa hrá v KHL – viac hráte s pukom, nie tak často telom. Páči sa mi držať na hokejke puk, tvoriť strelecké šance, využívať kreativitu, moje schopnosti a zručnosti. ?no, stále sa niečomu prispôsobujem, nakoniec, celú kariéru som strávil v Severnej Amerike, ale tieto zmeny sa mi páčia,“ povedal Jurčo pre oficiálny ligový web.

Dvadsaťdeväťročný košický rodák zaznamenal v tejto sezóne tri góly a osem asistencií. Ide o jeho prvý ročník v profesionálnej kariére mimo Severnú Ameriku.

Jurčo po juniorskej kariére v QMJHL hrával od ročníka 2012/13 v AHL a NHL. O etablovanie sa v najlepšej lige sveta bojoval v Detroite, Chicagu, Edmontone a Vegas. Dlho bol v tomto boji trpezlivý, no po rokoch driny sa rozhodol pre radikálnu zmenu.

„Myslím si, že som začal o tom uvažovať, keď som si prestal v Severnej Amerike užívať hokej. Nebol som spokojný s príležitosťami, ktoré som dostával, s tým, ako som bol využívaný v zápasoch. Preto som sa rozhodol, že už stačilo a potrebujem niečo radikálne zmeniť, potrebujem vyskúšať niečo nové,“ vysvetľoval Jurčo.

„Nechcem hraním hokeja len zarábať peniaze, ale zo všetkého najviac si chcem užívať hru, chcem cítiť, že ma tím potrebuje, chcem hrať vo väčšej a dôležitejšej úlohe. V Baryse som získal to, čo som potreboval. A viete, opäť si hokej užívam.“
Daj svetu vedieť o svojom názore. Pridaj prvý komentár k článku.
Reklama
Najnovšie články
Reklama Hokej - Online Hry - Vychutnaj si pocit víťazstva!
Reklama

O SLOVAKKHL.SK
Mladší z hokejových webov z dielne Streftecu vznikol v roku 2010. Ide o spravodajský portál o Kontinentálnej hokejovej lige číslo 1 na Slovensku. Sústredí sa predovšetkým na Slovákov, ale ako jeden z mála webov v republike prináša aj novinky o hráčoch iných národností.

   NAŠA RODINA:
SlovakNHL.sk - Národná hokejová liga, Slováci v NHL, AHL, CHL
SlovakFitness.sk - posilňovanie, zdravý životný štýl
Databáza cvikov - Databáza cvikov pre rozvoj svalových partií

MOBILNÁ VERZIA   |   REKLAMA

Google+   Facebook   Twitter   RSS

© 2010 - 2024 SlovakKHL.sk.

Webdesign and Internet media - Streftec

TOPlist