Reklama
Streftec Network:    SlovakNHL.sk  ·  SlovakKHL.sk  ·  SlovakFitness.sk
Staňte sa našími fanúšikmi:      
ikonka
31. 01. 2022 ⋅ SlovakKHL.sk Slováci v KHL 0 komentárov

Hudáček: Chcel ma aj Magnitogorsk. Sezóna by sa mala dohrať celá

Slovenský útočník Libor Hudáček v tejto sezóne opustil KHL, aby sa do nej nakoniec vrátil. Po pôsobení v Nižnekamsku sa dohodol na spolupráci s Minskom, ktorý však nebol jediným tímom so záujmom o jeho služby.

„Mal som niekoľko ponúk. Prvá bola od Minska, ale volali mi aj z Nižnekamska a Magnitogorska. Volal mi aj hlavný tréner Metallurgu, ale povedal som mu, že by som chcel tráviť viac času na ľade a byť v prvom alebo druhom útoku. Páčil sa mi štýl hry, ktorý hrá Minsk, a preto som si ho aj vybral,“ povedal Hudáček pre bieloruský portál Sportarena.

Hudáček zatiaľ odohral za bieloruský klub tri zápasy, v ktorých zaznamenal dva góly a asistenciu. Chytil sa okamžite a vďačí za to najmä štýlu hry, ktorý v tíme zaviedol kanadský tréner Craig Woodcroft.

„Páči sa mi ten štýl hry, pretože ho hrám tiež v národnom tíme. Ide o klasický kanadský štýl, ktorý sa hral aj v Lugane pod kanadským trénerom. Hrám radšej útočnejšie a nátlakovo ako ruským štýlom s defenzívnym modelom, pri ktorom hráči stoja na červenej a čakajú na svoje šance. Náš štýl je modernejší,“ skonštatoval Hudáček.

Rivalom Minska je lotyšská Riga. V nej pôsobí Hudáčkov brat Július. Obaja dúfajú, že v tejto sezóne neprídu o možný vzájomný duel. Pri aktuálnom rozpise by k nemu mohlo dôjsť najbližšie 24. februára. Ďalšie dva vzájomné zápasy boli odložené v januári.

„Podľa rozpisu by sme mali mať ešte tri vzájomné zápasy. Verím, že v aspoň v jednom budeme môcť proti sebe nastúpiť. Spoluhráči Júliusa dúfajú, že proti nim neskórujem, ale v Minsku mi hovoria, že pár gólov budem musieť streliť. Bude to pre nás špeciálny zápas a dúfam, že ho budeme môcť odohrať. Osobne ho budem chcieť vyhrať a excelovať v ňom. Bude to vzrušujúce,“ priznal Hudáček.

Otázne je, ako sa aktuálna sezóna dohrá. Liga si dala pred olympiádou nútenú pauzu a špekulovalo sa o viacerých možnostiach dohratia. Hudáček by bol za to, aby tímy dostali šancu odohrať všetky zápasy v základnej časti.

„Chcem hrať hokej tak veľmi, ako ho fanúšikovia chcú sledovať. Mohli by sme odohral celý zvyšok základnej časti a potom sa presunúť na play-off. To by podľa mňa bolo najlepšie, pretože každý zápas ovplyvňuje pozíciu tímu v tabuľke a následne aj dvojice v play-off,“ poznamenal Hudáček.
Daj svetu vedieť o svojom názore. Pridaj prvý komentár k článku.
Reklama
Najnovšie články
Reklama Hokej - Online Hry - Vychutnaj si pocit víťazstva!
Reklama

O SLOVAKKHL.SK
Mladší z hokejových webov z dielne Streftecu vznikol v roku 2010. Ide o spravodajský portál o Kontinentálnej hokejovej lige číslo 1 na Slovensku. Sústredí sa predovšetkým na Slovákov, ale ako jeden z mála webov v republike prináša aj novinky o hráčoch iných národností.

   NAŠA RODINA:
SlovakNHL.sk - Národná hokejová liga, Slováci v NHL, AHL, CHL
SlovakFitness.sk - posilňovanie, zdravý životný štýl
Databáza cvikov - Databáza cvikov pre rozvoj svalových partií

MOBILNÁ VERZIA   |   REKLAMA

Google+   Facebook   Twitter   RSS

© 2010 - 2023 SlovakKHL.sk.

Webdesign and Internet media - Streftec

TOPlist