Reklama
Streftec Network:    SlovakNHL.sk  ·  SlovakKHL.sk  ·  SlovakFitness.sk
Staňte sa našími fanúšikmi:      
ikonka
18. 02. 2022 ⋅ SlovakKHL.sk Správy 0 komentárov

ZOH 2022: Slovensko mieri do boja o bronz. Súperom bude Švédsko

Boj o finále hokejového turnaja mužov na tohtoročných zimných olympijských hrách v Pekingu odštartoval v piatok súbojom Slovenska proti Fínsku.

Fínsko - Slovensko 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Strely: 27:28 (9:8, 12:13, 6:7); presilovky: 0/3 - 0/0
Góly: 16. Manninen (Lindbohm, Vatanen), 60. Pesonen (Hartikainen, Pokka)(PB)

V úvode zápasu sa hralo opatrne, ale strelecky aktívnejšie bolo Slovensko. Rybár čelil prvej strele až v šiestej minúte. Fíni následne tiež pohrozili, no v štrnástej minúte čelil dovtedy najväčšiemu tlaku Slovákov. Slováci boli v tejto hernej fáze lepší, ale Fíni zužitkovali ponúknutú šancu a Manninen v 16. minúte otvoril z dorážky skóre zápasu. Následne musel Rybár podržať pri príležitosti Vatanena. Minútu pred koncom si oba tímy vytvorili šance, ale brankári odolali.

V piatej minúte druhej tretiny sa do šance na vyrovnanie dostal po peknej prihrávke Slafkovského Hrivík, ale netrafil odkrytú bránu. Krátko na to musel byť pri prečíslení Fínov v strehu Rybár. Slováci sa snažili o vyrovnanie, ale Säteri odolával. V deviatej minúte tretiny dostal menší trest za podrazenie Čerešňák a v útočnom pásme sa po 47 sekundách fínskej presilovky dopustil Regenda podrazenia, čo poslalo Slovensko na významný čas do oslabenia o dvoch hráčov. Prežilo ho a následne aj to o jedného hráča. Rozhodcovia upreli Slovensku presilovku pri zlom striedaní Fínov. Snaha Slovákov o vyrovnanie však nekončila a Säteriho párkrát potrápili. Skóre sa však v druhej dvadsaťminútovke nemenilo.

Do tretice za podrazenie putoval v druhej minúte tretej tretiny na trestnú lavicu slovenský hráč, tentoraz Pospíšil. Slováci sa výborne bránili a na konci oslabenia sa dostali do prečíslenia Slafkovský s Krištofom. Slováci sa po oslabení stále snažili o strelenie gólu, ale Fíni ich k čistým šanciam nepúšťali a čakali na svoje vlastné príležitosti. Slovenská snaha sa stupňovala, ale favorit sa koncentroval na dôkladné bránenie. Menej ako dve minúty pred koncom Rybár putoval na striedačku a 38 sekúnd pred koncom spečatil výhru i postup do finále Pesonen.

Slovensko čaká zápas o bronz už v sobotu o 14:10 nášho času. Súperom bude Švédsko, ktoré podľahlo v druhom semifinále Výberu ruských olympionikov až po nájazdoch.

Zostava SVK: Rybár (Konrád) – Čerešňák, Čajkovský, Rosandić, Marinčin, Gernát, Kňažko, Nemec – Slafkovský, Hrivík, Cehlárik – Jurčo, Hudáček, Pospíšil – Kelemen, Krištof, Zuzin – Regenda, Daňo, Takáč – Roman.

Zostava FIN: Säteri (Olkinuora) – Hietanen, Lehtonen, Vatanen, Lindbohm, Kemiläinen, Friman, Pokka, Ohtamaa – Hartikainen, Manninen, Granlund – Pakarinen, Filppula, Pesonen – Komarov, Nättinen, Aaltonen – Anttila, Björninen, Mäenalanen.

Druhé semifinále

ROV - Švédsko 2:1 SN (0:0, 1:0, 0:1, 0:0 - 3:2)
Daj svetu vedieť o svojom názore. Pridaj prvý komentár k článku.
Reklama
Najnovšie články
Reklama Hokej - Online Hry - Vychutnaj si pocit víťazstva!
Reklama

O SLOVAKKHL.SK
Mladší z hokejových webov z dielne Streftecu vznikol v roku 2010. Ide o spravodajský portál o Kontinentálnej hokejovej lige číslo 1 na Slovensku. Sústredí sa predovšetkým na Slovákov, ale ako jeden z mála webov v republike prináša aj novinky o hráčoch iných národností.

   NAŠA RODINA:
SlovakNHL.sk - Národná hokejová liga, Slováci v NHL, AHL, CHL
SlovakFitness.sk - posilňovanie, zdravý životný štýl
Databáza cvikov - Databáza cvikov pre rozvoj svalových partií

MOBILNÁ VERZIA   |   REKLAMA

Google+   Facebook   Twitter   RSS

© 2010 - 2023 SlovakKHL.sk.

Webdesign and Internet media - Streftec

TOPlist