Správy

Bodovali traja Slováci, Klepiš trojbodový

09. septembra 2010

Vo štvrtok bolo v KHL na programe šesť duelov. Prekvapením je prehra Petrohradu, ktorý podľahol Rige 4:5 po predĺžení. V ďalších dueloch vyhrali Novosibirsk, Magnitogorsk, Ufa, Spartak Moskva a Novgorod. V zápasoch sa predstavilo 10 Slovákov a 12 Čechov.

V prvom štvrtkovom stretnutí nepotešil Chabarovsk viac ako sedem tisíc domácich priaznivcov a podľahol Novosibirsku 2:5. Domáci prehrávali už po siedmich minútach hry 0:2, keď sa z hostí presadili Sannikov a Jonas Enlund. Piskunov v závere tretiny znížil na rozdiel jediného gólu a Davidovi Lingovi sa v 46. minúte podarilo vyrovnať. O sedem minút neskôr však strelil víťazný gól Novosibirsku Mirnov a vedenie poistil v 56. minúte Krivonožkin a v poslednej minúte Tarasenko, ktorý uzavrel skóre zápasu.

Metallurg Magnitogorsk nastúpil v domácom prostredí proti Avtomobilist Jekaterinburgu, ktorý nakoniec zdolal 2:0. Diváci si museli na presné zásahy počkať až do 42. minúty, v ktorej sa presadil Denis Platonov. Gólmana Jekaterinburgu, Ivana Lisutina, prekonal o sedem minút neskôr aj Denis Chlystov. V domácom drese sa predstavil obranca Tomáš Rolínek, za hostí hrali Angel Krstev, Michal Sersen, Tomáš Slovák a Miroslav Lažo. Ani jeden z nich však nebodoval.

Prvé víťazstvo v novej sezóne zaknihovali aj hráči Ufy, ktorí deklasovali Čeľabinsk 7:2. K víťazstvu dopomohol aj útočník Jakub Klepiš, ktorý strelil posledný gól Ufy a na ďalšie dva nahral. Z jeho spoluhráčov sa postupne do streleckej listiny zapísali Antipov, Thoresen, Nilsson, Saprykin, Kuteikin a Svitov. Hostia sa presadili až za stavu 0:5. O góly sa postarali Dugin a Jachmenev, ktorému asistoval Roman Kukumberg. V drese domácich hral okrem Klepiša aj útočník Miroslav Blaťák, ktorý mu asistoval na gól, a obranca Tomáš Starosta, ktorý vyšiel bodovo naprázdno. Za porazený celok nastúpil útočník Petr Vampola, ktorý takisto nebodoval.

Petrohrad vstúpil do zápasu s Rigou veľmi dobre, keďže už po úvodných siedmich minútach vyhrával 2:0, no zápas nakoniec nedotiahol do úspešného konca a prehral 4:5 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v piatej minúte nadstaveného času útočník Alexandrs Nizivijs. O ďalšie góly Dinama sa postarali Janis Sprukts, Girts Ankipans, Mikelis Redlihs a Tomáš Surový, ktorý skóroval v 58. minúte. Za porazený tím chytal Jevgenij Nabokov, ktorý si odbil debut. Z jeho spoluhráčov sa do streleckej listiny zapísali Petr Čajánek, ktorý otvoril skóre zápasu, Gleb Klimenko a Mattias Weinhandl, ktorý skóroval dvakrát.

V mestskom derby medzi CSKA a Spartak si cenné dva body do tabuľky pripísal druhý menovaný tím, ktorý vyhral presvedčivo 5:1. K výhre prispel aj brankár Dominik Hašek, ktorý odchytal premiérový zápas v Kontinentálnej hokejovej lige. Za Spartak postupne skórovali Suglobov (dvakrát), Fiodorov, Junkov a K?azev. Jediný gól CSKA dosiahol Paršin. V zápase sa predstavili aj Petr Čáslava, Tomáš Netík, Jan Marek (všetci za CSKA), Branko Radivojevič, ktorý prihrával na dva góly, a Jaroslav Obšut.

V poslednom štvrtkovom zápase nestačil Minsk na Novgorod, ktorému podľahol 1:3, hoci do 51. minúty bol stav zápasu vyrovnaný 1:1. Autorom jediného gólu Dinama bol Platte. Za Torpedo Nižnyj Novgorod skórovali Linglet, Varnakov a Potapov. V drese Minsku si premiéru odbil Jozef Stümpel. Okrem neho hrali za klub z hlavného mesta Bieloruska aj Peter Podhradský a Tomáš Mojžíš. Za Novgorod hral Leoš Čermák.