Stümpel trikrát prihral, Radivojevič dvojgólový

Autor: Marek Kantorík  /   23. februára 2011

V úvodných štyroch štvrťfinálových stretnutiach play-off sa z výhier tešili Jaroslavľ, Riga, Petrohrad a Mytišči. Do bodovania sa zapísalo šesť Slovákov. Stümpel zaznamenal tri asistencie, Radivojevič strelil dva góly. Obšut strelil víťazný gól.

Západná konferencia

Subbotin strelil v 42. minúte gól, ktorým rozhodol o výhre Lokomotivu nad Minskom v pomere 7:4. Troma bodmi pomohol k víťazstvu útočník Josef Vašíček, ktorý strelil jeden gól a dvakrát prihral. Jeho krajan obranca Karel Rachůnek zaznamenal jeden presný zásah a najproduktívnejší Slovák základnej časti, útočník Pavol Demitra, nahral na dva góly. Do bodovania sa zapísali aj dvaja Slováci a jeden Čech, ktorí hrajú za Minsk. Najviac bodov zaknihoval útočník Jozef Stümpel (0+3). Obranca Peter Podhradský strelil jeden gól a na jeden asistoval a útočník Petr Sýkora sa raz zapísal do listiny strelcov. Druhý zápas je na programe vo štvrtok.
Jaroslavľ - Minsk 7:4 (3:1, 2:3, 2:0)
Góly: 3. Tkachenko (Korolyuk), 8. Kalyanin (Churilov), 20. Galimov (Demitra, Vašíček), 21. Rachůnek (Vašíček), 22. Subbotin (Kiryukhin, Anikeenko), 55. Kalyanin, 59. Vašíček (Demitra) - 19. Glazachev (Stümpel), 26. Podhradský (Stümpel), 34. Sýkora (Podhradský, Stümpel), 38. Platt (Petrasek)
STAV SÉRIE: 1-0

Strely na bránu: 29-31
Brankári: Kochnev (od 37. minúty Vyukhin) - Mezin (od 22. minúty Esche)

Petr Sýkora (MIN) 16:42, 1+0, 2 strely

Tsibulskis rozhodol na konci 63. minúty o výhre Dinama Riga, ktoré zvíťazilo v Moskve na ľade Dinama 2:1. K výhre dopomohol aj brankár Tellqvist, ktorý zlikvidoval 36 striel. Po dve strely nazbierali dvaja obrancovia hrajúci za Dinamo - Dominik Gra?ák a Martin Štrbák. Útočník lotyšského klubu Tomáš Surový nazbieral štyri strely, útočník Ronald Petrovický dostal dve trestné minúty.
D. Moskva - Riga 1:2 PP (0:0, 0:0, 1:1)
Góly: 56. Komarov - 48. Hartigan (Darzins, M. Redlihs), 63. Tsibulskis (Ozolins, Hartigan)

Tomáš Surový (RIG) 18:49, 4 strely

Útočník Branko Radivojevič strelil dva góly Spartaka, ktorý napokon podľahol Petrohradu 3:4 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 68. minúte Weinhandl a k výhre pomohol aj útočník Petr Čajánek, ktorý nazbieral jednu gólovú prihrávku. Asistenciu zaznamenal aj obranca Ivan Baranka zo Spartaka. V dueli chytali českí brankári (Jakub Štépánek - PET, Dominik Hašek - SPA). Druhé stretnutie je na programe vo štvrtok.
Petrohrad - Spartak 4:3 PP (1:0, 1:1, 1:2, 1:0)
Góly: 16. Artyukhin (Afinogenov), 30. But (Sushinsky, Čajánek), 21. Yashin (Weinhandl, Markov), 68. Weinhandl (Yashin, Fransson) - 25. Radivojevič (Bodrov, Budkin), 49. Knyazev (Zheldakov, Yunkov), 60. Radivojevič (Baranka)

Dominik Hašek (SPA) 26/30

Obranca Jaroslav Obšut strelil v osemnástej minúte predĺženia víťazný gól a Mytišči zvíťazilo nad Čerepovcom 3:2. Slovenský bek asistoval v normálnej hracej dobe na gól českého útočníka Jana Bulisa, ktorý v 21. minúte dostal svoj tím do vedenia 2:1. Jednu prihrávku zaknihoval aj obranca Čerepovca Ondřej Němec. Ďalší zápas je na programe vo štvrtok.
Mytišči - Čerepovec 3:2 PP (1:1, 1:0, 0:1)
Góly: 12. Musatov, 21. Bulis (Obšut), 74. Obšut (Fedorov, Mozyakin) - 6. Lyamin (Chudinov), 45. Shipachev (Němec, Zhmakin)

Strely na bránu: 57-26
Brankári: Barulin - Koshechkin

Jaroslav Obšut (MYT) 25:09, 1+1, 5 striel, 2 TM
Martin Cibák (ČER) 15:43

Jan Bulis (MYT) 24:26, 1+0, 5 striel, 2 TM
Zbyněk Irgl (MYT) 13:05, 4 strely,
Ondřej Němec (ČER) 23:34, 0+1, 4 strely
Josef Straka (ČER) 16:56, 3 strely