Sumáre

Spartak má po sezóne, nepomohol ani gól Ružičku

27. februára 2011

V nedeľu sme spoznali meno prvého postupujúceho tímu do druhého kola play-off. Stal sa ním Petrohrad, ktorý vyradil Spartak. Štefan Ružička sa so sezónou rozlúčil gólom, Branko Radivojevič doma asistenciami.

Východná konferencia

Kaza? uspela proti Astane aj vonku a zvýšila svoje vedenie v sérii prvého kola na 3:0. Asistenciou k víťazstvu 6:1 pomohol aj Marcel Hossa, ktorý v zápase odohral 14 minút. Z jeho spoluhráčov sa najviac darilo Morozovovi, ktorý strelil dva góly a pridal aj dve asistencie. Brankár Vehanen zaznamenal 29 zákrokov. Ako jediný ho prekonal Lukáš Kašpar.
Astana - Kaza? 1:6 (0:2, 0:1, 1:3)
Góly: 44. Kašpar (Bochenski, Dallman) – 5. Pesonen (Hossa, Immonen), 18. Zaripov (Nikulin, Morozov), 34. Morozov, 51. Morozov (Medvedev), 56. Immonen (Zakarchuk), 58. Panin (Medvedev, Morozov)

Jiří Novotný (AST) 21:14

Nilsson strelil dva góly, pričom tým prvým rozhodol o víťazstve Ufy na ľade Novosibirsku 6:2, vďaka ktorému Salavat vedie v sérii už 3:0 na zápasy. Asistenciu pri víťaznom góle zaknihoval Miroslav Blaťák. Ersberg zaznamenal 36 úspešných zákrokov.
Novosibirsk - Ufa 2:6 (1:2, 1:1, 0:3)
Góly: 5. Kutuzov (Boikov), 28. Medvedev (Kutuzov) – 3. Tverdovsky (Radulov), 14. Radulov, 35. Nilsson (Blaťák, Kozlov), 42. Nilsson (Radulov), 43. Grigorenko (Radulov, Thoresen), 45. Kozlov (Nilsson)

Strely na bránu: 38-39
Brankári: Liv (od 45. minúty Klyuchnikov) – Ersberg

Jakub Klepiš (UFA) 10:53
Miroslav Blaťák (UFA) 20:03, 0+1, 3 strely, 2 tm

Jugra využila výhodu domáceho prostredia, aby zdolala Magnitogorsk 4:3 a zaistila si vedenie v štvrťfinálovej sérii 2:1 na zápasy. Rozhodol o tom Tyulyapkin, ktorý v 24. minúte strelil víťazný gól. Magnitogorsku k výhre nestačila ani strelecká prevaha 39:19.
Jugra - Magnitogorsk 4:3 (3:0, 1:3, 0:0)
Góly: 6. Pepelyaev (Vorobiev), 17. Kirillov (Ibragimov), 19. Petrov (Sitnikov), 24. Tyulyapkin (Belyayev, Tyurin) – 23. Aaltonen (Kaigorodov), 28. Lisin (Khlystov), 33. Fedorov (Chistov)

STAV SÉRIE: 2:1

Strely na bránu: 19-39
Brankári: Masalskis - Gelashvili

Tomáš Rolínek (MAG) 18:48, 2 strely

Libor Pivko sa v nedeľu stal hrdinom Nižnekamsku, keď strelil v 38. minúte rozhodujúci gól v zápase proti Omsku, ktorý skončil pomerom 3:2. Domáci výber oslávil druhé víťazstvo v sérii, vďaka ktorému sa Nižnekamsk ujal vedenia 2:1. Hosťom nepomohla ani asistencia Romana Červenku.
Nižnekamsk - Omsk 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Góly: 3. Persson (Simakov), 23. Mamashev (Pestushko), 38. Pivko – 9. Popov (Kuryanov), 28. Averin (Červenka, Vlasenkov)

Západná konferencia

Prvým postupujúcim tímom do druhého kola tohtoročného play-off sa stal Petrohrad, ktorý zdolal Spartak aj vo štvrtom zápase série. Tentokrát o jeho víťazstve rozhodol Petr Průcha, ktorý strelil dva góly, vrátane toho víťazného. Asistenciu zaznamenal aj Petr Čajánek a Jakub Štepánek zaznamenal 24 zákrokov. Raz ho prekonal aj Štefan Ružička. Branko Radivojevič sa so sezónou rozlúčil dvoma asistenciami.
Spartak - Petrohrad 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)
Góly: 7. Ružička (Yunkov), 22. Knyazev (Yunkov, Radivojevič), 36. Knyazev (Radivojevič, Yunkov) – 11. Sushinsky (Čajánek), 13. Průcha (Brylin, Rybin), 25. Weinhandl (Yashin, Markov), 49. Průcha (Brylin, Rybin)

Petr Čajánek (SKA) 13:46, 0+1

Mytišči dalo v nedeľu Čerepovcu lekciu z efektivity streľby a z 24 striel svojmu súperovi nastrieľalo osem gólov, aby vyhralo pomerom 8:1 a vyrovnalo stav série na 2:2. Pri víťazstve sa do bodovania zapísali aj dvaja Česi – Jan Marek zaznamenal dve asistencie, Josef Straka jednu. Hetrikom sa prezentoval Oleg Petrov, dva góly vsietil Fedor Fedorov.
Čerepovec - Mytišči 1:8 (0:5, 1:2, 0:1)
Góly: 31. Cvetkov (Lyamin, Straka) – 11. Fedorov, 13. Petrov (Mozyakin, Marek), 15. Petrov (Upper, Lewandowski), 16. Petrov (Mozyakin, Marek), 18. Mozyain, 32. Fedorov (Kablukov), 39. Lewandovski (Petrov), 50. Gorokhov (Nepriayev)

Jan Bulis (MYT) 16:06, 6 tm

Jaroslavľu sa podarilo vyrovnať stav štvrťfinálovej série na 2:2, keď v nedeľu zvíťazil v Minsku 4:2. Jednou asistenciou k víťazstvu prispel aj Pavol Demitra, ktorý strávil v akcii takmer 20 minút a zaknihoval aj jednu strelu na bránu. Strelecky sa presadil Karel Rachúnek, dve asistencie zaznamenal Michal Barinka a do bodovania sa zapísal aj Josef Vašíček, ktorý nahrával na gól Rachůnka. Víťazný putoval na konto Kiryukhina.
Minsk - Jaroslavľ 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)
Góly: 13. Stefanovich (Kulakov), 45. Drozd (Kulakov, Petrasek) – 2. Kalyanin (Barinka, Churilov), 8. Kalyanin (Galimov, Churilov), 34. Kiryukhin (Demitra, Barinka), 40. Rachúnek (Vašíček)

Michal Barinka (LOK) 21:34, 0+2, 2 strely, 4 tm

Druhý zápas v Rige trval 80 minút. Až v 20. minúte predĺženia rozhodol o výhre domáceho celku 2:1 nad moskovským Dynamom Krisjanis Redlihs. V normálnej hracej dobe sa presadil Girts Ankipans a Chris Holt zaznamenal 27 zákrokov. Prekonal ho len Pestunov. Zverenci Júliusa Šuplera budú mať prvú príležitosť potvrdiť postup do druhého kola už v utorok v Moskve.
Riga - D. Moskva 2:1 PP (0:1, 0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 43. Ankipans (Karsums), 80. Redlihs K. (Darzins) - 8. Pestunov (Ugarov)

STAV SÉRIE: 3:1

Strely na bránu: 38-28
Brankári: Holt - Garnett

Róbert Petrovický (RIG) 17:58, 2 tm
Tomáš Surový (RIG) 24:27, 4 strely
Dominik Gra?ák (DYN) 28:42, 3 strely