Traja Slováci dvojbodoví, Mytišči a Riga postúpili

Autor: Marek Kantorík  /   03. marca 2011

Vo štvrtok sa odohrali tri stretnutia, v ktorých zvíťazili hráči Mytišči, Minsku a Rigy. Do bodovania sa zo Slovákov zapísali Demitra, Podhradský, Stümpel a Gra?ák. Dvaja Česi skórovali.

Tím Atlant Mytišči sa stal v piatok v poradí štvrtým tímom, ktorý postúpil do druhého kola tohtoročného play-off. Nad Čerepovcom zvíťazilo celkovo 4:2 a vo štvrtok tesne 1:0, keď sa o jediný gól postaral v 27. minúte Mozyakin. Barulin udržal čisté konto po tom, čo chytil 21 striel.

Jan Bulis (MYT) 20:11, 8 striel, 2 TM

Dinamo Minsk vyhralo vo štvrtok nad Jaroslavľom 5:3 a vyrovnalo stav série na 3:3. Rozhodujúci gól strelil v 37. minúte Korobov. Sekundárnu prihrávku zaznamenal kapitán Jozef Stümpel, ktorý mal prsty aj pri góle Glazacheva. Jeho spoluhráč Peter Podhradský dvakrát prihral a útočník Lokomotivu Pavol Demitra opustil zápas tiež s dvoma asistenciami. O dva góly porazeného mužstva sa postarali Josef Vašíček a Karel Rachůnek. Siedmy zápas je na programe v sobotu 5. marca.
Minsk - Jaroslavľ 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)
Góly: 10. Henry (Glazachev, Stas), 12. Mikhalev (Podhradský), 18. Corso (Henry, Mikhalev), 37. Korobov (Glazachev, Stümpel), 50. Glazachev (Podhradský, Stümpel, Kulakov) - 10. Vašíček (Demitra, Guskov), 29. Rachůnek (Demitra, Korolyuk), 41. Kalyanin (Kalimulin)

Michal Barinka (LOK) 21:16, 1 strela, 4 TM

Slovenský veterán Miroslav Šatan odohral po zranení dva zápasy play-off a viac si ich už v tomto ročníku nezahrá. Moskovské Dynamo totiž vo štvrtok prehralo s Rigou 1:2 po predĺžení a rozlúčilo sa so sezónou. Asistenciu pri jedinom góle Moskvy zaznamenal Dominik Gra?ák. O postupe Rigy rozhodol gól Laurisa Darzinsa zo 16. minúty predĺženia.
Riga - D. Moskva 2:1 PP (0:1, 0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 44. Trotter (Redlihs M., Ozolinš), 76. Darzins (Redlihs M.) – 20. Gorovikov (Gra?ák)

KONEČNÝ STAV SÉRIE: 4:2

Strely na bránu: 24-35
Brankári: Holt - Garnett

Róbert Petrovický (RIG) 7:38
Tomáš Surový (RIG) 19:27, 3 strely
Dominik Gra?ák (DYN) 26:06, 0+1, 3 strely, 2 TM
Miroslav Šatan (DYN) 19:01, 1 strela