Slováci v KHL

Marcinko bodoval pri výhre Kunlunu + video

Autor: Marián Masaryk  /   19. októbra 2016

Slovenský útočník Tomáš Marcinko prispel jedným bodom k víťazstvu čínskeho nováčika KHL. Kunlun Red Star si doma poradil s favorizovanou Ufou 3:2.

Dvadsaťosemročný center si pripísal sekundárnu asistenciu pri druhom góle pekingského klubu z 27. minúty. Bol to jeho štvrtý bod v sezóne (3+1). Domáci prišli o dvojgólový náskok, ale nakoniec zvíťazili 3:2 a v tabuľke Východnej konferencie sa posunuli na 11. miesto.

Marcinko odohral v 19. zápase sezóny 15 a pol minúty aj s dvoma strelami a trestnými minútami. Vyhral až 13 zo 16 vhadzovaní (81,25 %). Jeho krajan Martin Bakoš, ktorý vynechal 12 duelov pre zranenie, strávil na ľade o päť minút viac. Zaznamenal dve strely na bránu.

Kunlunu sa v jeho premiérovej sezóne v súťaži celkom darí, získal už 27 bodov. To je o tri viac ako Slovan po 20 zápasoch svojho piateho ročníka v KHL.