Hudáček hrdinom Nižnekamska, v akcii aj Bondra

26. septembra 2020

V piatok sme v KHL videli päť zápasov a do akcie sa vrátili hráči Jokeritu, ktorí zdolali Novisibirsk. Z víťazstva sa tešil aj jeden Slovák.

Libor Hudáček dokonca o víťazstve rozhodol, keď v 40. minúte strelil tretí gól Nižnekamsku pri výhre 3:2 na ľade Lokomotivu. Pri druhej výhre svojho tímu v sérii odohral 18 minút a 21 sekúnd, počas ktorých zaznamenal aj dva plusové body, štyri strely, blok a 31,2% úspešnosť na vhadzovaniach.

Zo Slovákov bol v akcii aj Dávid Bondra, ktorý odohral 18 minút a 48 sekúnd pri prehre Kunlunu 1:3 s Omskom. Zápas opúšťal so ziskom plusového bodu, jednej strely, jedného bodyčeku a dvoch blokov.

Výsledky - 25.09.2020:

Omsk - Kunlun 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Góly: 17. Zernov (Činachov), 28. Činachov (Bereglazov, K. Kostin), 28. Knight (Sekáč) – 33. Lockhart (Šustr)

Jaroslavľ - Nižnekamsk 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Góly: 32. Kajumov (Alexejev), 44. Darjin (Kajumov) – 16. Chajrullin (A. Osipov), 33. Bucajev, 40. L. Hudáček (Rantakari, Chajrullin)

Petrohrad - Kaza? 2:3 SN (0:0, 0:2, 2:0, 0:0)
Góly: 54. Ivan Morozov (Nikolajev), 60. Kuzmenko (Timkin, Tkačjov) – 29. Wikstrand (K. Petrov, Jarullin), 33. Cormier (Azevedo, Jarullin), roz.SN: Burmistrov

Jokerit - Novosibirsk 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)
Góly: 21. Lehtonen (Nicklas Jensen, Schroeder), 22. D. Sklenička (Kivistö), 34. Anttila (Joensuu, Pihlström), 42. Nicklas Jensen (Lööv, A. Grant), 60. Norman – 11. V. Komarov (Česalin, K. Alexejev), 29. Ruohomaa (Gurkin, Chochlov)

Jekaterinburg - Minsk 3:4 (1:1, 1:3, 1:0)
Góly: 5. Makejev (Dacjuk, Ch. Genoway), 35. Bočarov (Belousov), 57. Makejev (Ch. Genoway) – 7. Prince (Menell, Šarangovič), 33. K. Voronin (Koljačonok, Alistrov), 38. Protas (Almqvist, Prince), 40. Šarangovič